Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
Zoom Breakout Rooms Nasıl Açılır? Zoom Grup Çalışma Odası Kurma

Zoom Breakout Rooms Nasıl Açılır? Zoom Grup Çalışma Odası Kurma

ABONE OL
16 Kasım 2022, 15:39:25

Zoom, dünya üzerinde birçok insanın toplantılarına ve derslerine katılmak için kullandığı konferans programlarından bir tanesidir. İçerisinde birçok farklı özellik barındıran Zoom uygulamasında konferansta bulunan kullanıcıları breakout room adı verilen çalışma odalarına dağıtmak da mümkün. Bu yazımızda Zoom breakout rooms nasıl açılır? Zoom grup çalışma odası kurma ile ilgili detaylı bir içerik derledik.Yaklaşık bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi sebebiyle birçok iş yeri ve okul çalışmalarını online platformlarda sürdürmekte. Ancak yüz yüze çalışmalara nazaran bu çalışmaların online olması kullanıcılara bazı zorluklar doğurmaktadır. Pandeminin ilk zamanlarında bu sorunun ana kaynağı ise piyasada iyi bir konferans uygulaması bulunmamasıydı. Bir süre sonra kullanıcılar Zoom adı verilen bir meeting uygulaması keşfetti ve bu uygulama üzerinden görüşmelerini sürdürdüler. Günümüzde hala daha en çok kullanılan konferans uygulamalarının başında gelen Zoom, ayrıca getirdiği birçok farklı yenilik sayesinde de kendine farklı kullanıcılar kazandırmaktadır. Yazımızın devamında Zoom’un getirdiği en büyük yeniliklerden birisi olan Zoom breakout rooms açmayı derledik.

Zoom Breakout Rooms Kurma

Zoom’da breakout rooms kurmak için ilk olarak görüşmeyi başlatmadan önce breakout rooms seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Zoom oda nasıl kurulur ile ilgili bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Ardından aşağıdaki adımları uygulayarak Zoom’da nasıl breakout rooms kuracağınızı öğrenebilirsiniz.

  • Zoom görüşmesini başlatmanızın ardından ana ekranda “sağ alt” kısımda bulunan “Breakout Rooms” yazısına tıklayın.
  • Ardından kullanıcılar için kurmak istediğiniz oda sayısını ve hangi katılımcıların bu odalara nasıl atanacağını belirleyin.
  • Oluşturduğunuz odalara katılımcı eklemek için herhangi bir breakout roomun yanında bulunan “Assign” yazısına tıklayın ve çıkan isimlerden eklemek istediğiniz kişinin üzerine tıklayın.
  • Ardından “Open All Rooms” seçeneğine tıklayarak bütün odaları başlatabilir ve katılımcıların breakout roomlara dağılımını gerçekleştirebilirsiniz.

Zoom ile ilgili daha fazla içerik ve haber için bizi takip etmeyi unutmayın, herkese sağlıklı günler dileriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments