YouTube’dan Çocuklara Özel Uygulama Geliyor

  • 20 Şubat 2015
  • 798 kez görüntülendi.
YouTube’dan Çocuklara Özel Uygulama Geliyor

İnternete sızan haberler göre video paylaşım platformu Youtube , çocuklara yönelik özel bir servis çıkaracak.Youtube Kids adı verilen bu uygulamanın ilk olarak yaygın olarak kullanılan Android platformuna sunulması bekleniyor.

Youtube , bu uygulama sayesinde çocukları kötü amaçlı içeriklerden koruyacak.Böylelikle çocuklar, şiddete yönelik videoları izleyemecek.Uygulamadan sorumlu olan Shimrit Ben-Yair , ailelerden gelen yoğun istek üzere vöyle bir uygulama geliştirdiklerini belirtti.

pipğpğpğpğp

Uygulamanın yayınlanan görsellerinden yola çıkarak bir kaç fikir edinmek mümkün.Uygulama tamamen çocukların dikkatine göre tasarlanmış ve sade yapısı ile ön plana çıkıyor.Çocukların rahat kullanabilmesi için uygulama içerisinde görsellerin boyutu büyük tutulacak ve sesli arama gibi özelliklere yer verilecek.

Ayrıca Youtube Kids uygulaması sürekli ebeveyn denetiminde kullanılabilecek.Anne babalar istediği süreyi kolayca ayarlayabilecek.Uygulama hakkında resmi bir açıklama gelmedi.Ancak 23 Şubatta Google Play Market’te yer alması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ