YouTube’da Popülerlik Uğruna Bir Can Daha Gitti!

YouTube üzerinden kısa sürede popüler olma adına yapılan şiddet içerikli videolara bir yenisi daha eklendi. Ancak bu videonun sonucu hiç iyi bitmiyor.

  • 29 Haziran 2017
  • 975 kez görüntülendi.
YouTube’da Popülerlik Uğruna Bir Can Daha Gitti!

İnsanlar sosyal platformlarda popülerliğini artırarak hem egolarını tatmin etme hem de bu işi paraya dökmek hedefiyle birlikte kendilerine kişisel YouTube kanalı açıyor. Sırf daha fazla kitleye yayılmak adına yapılan lüzumsuz davranışlar sonucu kimi zaman hayatını kaybeden kişilerle karşı karşıya kalabiliyoruz.

Bu kez olay yeri ABD’nin Minnesota eyaleti. La MonaLisa adında YouTube kanalına sahip Monalisa Perez(19)-Pedro Ruiz(22) çifti, her zamanki gibi kanalları için içerik üretmeye çalışıyorlardı. “Daha fazla izleyici istiyoruz, ünlü olmak istiyoruz” düşüncesiyle yola çıkarak yapacakları yeni içerikte kalın bir kitabın kurşun geçirmeyeceğini test edeceklerdi. Ancak bu deneyin nasıl sonuçlanacağını kestiremeyen çiftten Pedro Ruiz isimli genç, kitabı göğüs hizasında tuttu ve sevgilisinin silahı ateşlemesini bekledi. Silah ateşlendi fakat sonuç çiftin beklediği gibi olmadı ve Ruiz göğsünden vurularak hayatını kaybetti. Beklentilere göre Monalisa Pere’in yaklaşık 10 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

Daha fazla popüler olmak adına yapılan bu ve bunun gibi saçma düşüncelerle yola çıkılan uygulamaların sonu çoğu zaman iyi bitmiyor. Kısa sürede popülerlik yerine düzgün içerikle de bunun başarılabileceğini gösteren birçok örnek mevcut.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ