Genel

Youtube Türkiye ofisi açılıyor

Youtube Türkiye ofisi açılıyor. Netflix’den sonra Youtube’da ofis açma kararını resmen açıkladı.

Yeni sosyal medya düzenlemesinin ardından şirketlere Türkiye içerisinde ofis açma zorunluluğu kılındı. Ofis açmayan şirketlere kısıtlamaya kadar gidecek ceza planı sunuldu. Bu karara ilk başlarda uymayan YouTube 10 milyon₺ ardından30 milyon₺ para cezası ödemek zorunda kaldı. Türkiye içinde YouTube engeline gidebilecek kadar sıkı olan bu düzenlemede YouTube kendini tehlikeye atmayarak Türkiye içinde ofis açma kararı aldı.

YouTube şu şekilde açıklama yaptı

“YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son birkaç aydır bütün boyutları ile inceledik. YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”,

Youtube nedir diye merak ediyorsanız tıklayın öğrenin!

Ofisin tam olarak nereye ve hangi tarihte açılacağı halen bilinmemekte ancak Google’ın da ofisinin bulunduğu İstanbul üzerinde YouTube’unda bir ofis açması muhtemel.

Bu haberimizde YouTube’un Türkiye üzerinde açacağı ofis hakkında bazı bilgiler paylaştık. Bu ve bunun gibi gündeme dair teknoloji haberlerini sayfamızdan okumaya devam edebilirsiniz.

Youtube Türkiye ofisi açılıyor

Furkan YURDAKUL

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu