Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
YouTube iyi kapak resmi seçmeyi kolaylaştırıyor

YouTube iyi kapak resmi seçmeyi kolaylaştırıyor

ABONE OL
23 Haziran 2023, 16:53:51

YouTube videoları için en iyi kapak resmini seçme süreci yakında çok daha kolay hâle gelebilir. YouTube, “Test Et & Karşılaştır” adını verdiği bir özelliğin ilk aşamalarında olduğunu duyurdu. Söz konusu özellik sayesinde içerik oluşturucuları tek bir video için üç tane kapak resmi yükleyebiliyor ve hangisinin en uygun olduğu platform tarafından karşılaştırmalı şekilde test ediliyor.

Şirketten yapılan açıklamada, özelliğin hâlihazırda birkaç yüz içerik oluşturucusuyla test edildiği ve beta sürümün önümüzdeki dönemde binlerce içerik oluşturucusuna açılacağı belirtildi. Gelecek yıl, özelliğin tüm kullanıcılara açılması planlanıyor.

Şirket, A/B testi olarak bilinen yeni özelliğinin kullanıcıları tarafından “en çok istenen özellik” olduğunu söylüyor. Bir videonun kapak resmi, görüntüleyenlerin ilgisini çekmede hayati bir rol oynuyor. Dolayısıyla bir videoyu ilgi çekici hâle getirmekte etkili olan bu süreç büyük öneme sahip. Özelliğe ait bir ekran görüntüsü, Test Et ve Karşılaştır özelliğinin, her bir kapak resminin “izlenme süresine” etkisini yüzdesel olarak nasıl raporlayacağını gösteriyor.

YouTube bu yeni özelliğiyle içerik oluşturucularını üçüncü taraf uygulamalarından veya farklı platformlarda da yapılan “Hangi kapak resmi daha iyi?” anketlerinden kurtaracak gibi görünüyor. Dolayısıyla özelliğin geniş ölçekli kullanıma sunulmasınının sabırsızlıkla beklendiği söylenebilir.

YouTube, kapak resmi seçme sürecini kolaylaştıran yeni özelliği “Test Et & Karşılaştır”ı duyurdu. İçerik oluşturucuları artık tek bir video için üç farklı kapak resmi yükleyebilecek ve hangisinin daha iyi olduğunu özelliğin karşılaştırmalı testleriyle belirleyebilecek. Bu yeni özelliğin beta sürümü, birkaç yüz içerik oluşturucusuyla test ediliyor ve önümüzdeki dönemde binlerce içerik oluşturucusuna açılacak. Gelecek yıl ise özelliğin tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Kullanıcılar tarafından “en çok istenen özellik” olarak belirtilen bu A/B testi özelliği, bir videoyu ilgi çekici hâle getirmede önemli bir rol oynayan kapak resmi seçme sürecini daha etkili hâle getirecek. Özelliğin, her bir kapak resminin izlenme süresine etkisini yüzdesel olarak raporlamasıyla içerik oluşturucular, hangi kapak resminin daha fazla ilgi çektiğini daha iyi anlayabilecekler.

Bu yeni özellik sayesinde içerik oluşturucular, üçüncü taraf uygulamalara veya farklı platformlarda yapılan kapak resmi anketlerinden kurtulacaklar. YouTube’nun Test Et & Karşılaştır özelliği, içerik oluşturuculara tek bir platform üzerinde kapak resmi seçme ve test etme imkanı sunacak. Bu özellik, geniş ölçekli kullanıma sunulduğunda büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments