Youtube HDR Desteği Sunacak!

Youtube HDR Desteği Sunacak!

Dünyanın en büyük video izleme ve paylaşım platformu olan Youtube yakın zaman içerisinde yeni bir güncelleme ile karşımıza gelecek gibi duruyor. Youtube üzerinde yapılacak güncelleme ile ilgili bildiklerimiz şimdilik kısıtlı olsa da şuanda hali hazırda kullanmış olduğu alt yapıda HDR desteğinin bulunmaması nedeni ile VP9 video kodlama işlevini VP9-Profile 2 standardına yükseltmesi gerekiyor. VP9 kodlayıcısı şuan hali hazırda HDR özelliğinini maalesef desteklemiyor.

1452320297_youtubehdr-1l

Şirketin ana sahibi olan Google, CES 2016 fuarında bu yıl içerisinde HDR özelliğinin Youtube bünyesinde bulunacağını ve LG, Samsung gibi akıllı televizyon üreticisi firmalarında bu özelliğe destek vereceklerini açıkladı.

CES 2016 etkinliğinde tanıtılan yeni nesil TV’lerin büyük bir kısımı direkt olarak ek bir güncelleme almasına gerek kalmadan HDR video özelliğini kendi içerisinde barındırıyor. Bu yıl içerisinde çıkacak olduğunu öğrendiğimiz Youtube HDR özelliği ile artık akıllı TV’lerin arasında yeni bir dönem başlıyor gibi duruyor.

 

"Youtube HDR Desteği Sunacak! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Youtube HDR Desteği Sunacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Youtube HDR Desteği Sunacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları