yükleniyor...

YouTube Gece Modu Özelliği Mobile Geliyor!

Masaüstü platformlarda hali hazırda kullanımda olan YouTube karanlık mod özelliğinin beta versiyonu mobil platformlar için de yayınlandı.

Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan, geceleri kullanıcıların gözlerini rahatsız etmemesi için bazı uygulamalara entegre edilen gece modu özelliği YouTube mobil uygulamasına geliyor. Masaüstünde zaten kullanıma sunulan özellik mobil platformlarda da kullanılabilecek.

Başta Twitter olmak üzere, günlük hayatta kullandığımız bazı uygulamalarda karanlık mod ya da gece modu ismiyle yaygınlık kazanmaya başlayan koyu renk tema özelliği YouTube’un masaüstü servisinde de hizmete girmişti. Daha çok mobil platformlarda kullanılan bu özellik YouTube cephesinde ilk olarak masaüstü platformuna verildi.

Uzun bir süredir kullanıma açık olan bu özellik nihayet mobil platformlara da aktarılıyor. YouTube tarafından Android işletim sistemli cihazlar için yayınlanan yeni beta sürümde bu özellik karşımıza çıkıyor. Herkese açık olmayan beta geliştirici sürümüne apk yardımıyla sahip olabilirsiniz. Ancak şu an için bu özelliğin tam olarak tamamlanmadığını da ayrıca göz önünde bulundurun.

Yukarıda yer alan görselde görüldüğü gibi gece modu aktifleştirildiği zaman tüm ekran üzerinde bir siyahlık hakim olmuyor. Yalnızca videonun oynatım kısmı için geçerli bir durum oluşmuş. Alt tarafta önerilen videolar kısmı eskisi gibi beyaz zemin üzerinde yerini koruyor. 

Asıl güncellemenin yayınlanmasının ardından bu özellik böyle kalır mı yoksa tüm YouTube uygulama ekranı kararır mı sorusuna güncelleme tamamen kullanılara sunulduktan sonra net bir yanıt bulabiliriz.

 

YouTube Gece Modu Özelliği Mobile Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere YouTube Gece Modu Özelliği Mobile Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla