Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

13.12.2018
A+
A-

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz.Şimdi ise dizi 2018 yılının son günlerinde ümitli, sevinçli bir yıla kendimizi hazırlamak için planlamaya geldi. Peki siz bu özel geceyi iyi mi ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi?

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Bu önemli geceyi nerede ve iyi mi kutlayacağına karar veremeyenler ve artan kur artışına direnme yurtdışında dercetmek isteyenler için online seyahat markası biletall.Com son blog yazısında ‘Yılbaşında Gidilebilecek En Ucuz Ülkeleri’ derledi.

Ukrayna

Listemizin ilk sırasında Ukrayna yer ediniyor. Seyahat etmeniz için vize ihtiyaçı duymayan ülkelerden kabul edilen Ukrayna, coğrafi konumu nedeniyle ülkemize de oldukça yakın. Para birimi Grivna ve dili Ukraynaca olan Ukrayna 44.5 milyon nüfusa haiz. Fiyat ve pahalılık mevzusuna gelirsek, öteki Avrupa ülkelerine kıyasla burada daha ekonomik bir dinlence geçirebilirsiniz.

Arnavutluk

Listemizin ikinci esnasında ise Arnavutluk yer alıyor. Güney Avrupa’da bulunan Arnavutluk’un dili Arnavutça’dır ve nüfusu 2.8 milyon civarındadır. Para birimi ise Leki’dir. Nüfusunun az olması sebebiyle kalabalık dinlence yerlerini sevmeyenler için iyi bir opsiyon olan Arnavutluk hem de diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha az bir bütçeyle dinlence yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Gürcistan

Listemizin üçüncü esnasında ise Gürcistan yer almakta. Yaklaşık 70 bin kilometrekare yüz ölçümüne haiz olan Gürcistan, Karadeniz’in doğu kıyısında yer alır. Dili Gürcüce’dir ve nüfusu da üç.7 milyondur. Para birimi ise Lari’dir.

Sırbistan

Listemizin 4. Sırasında ise Balkanlar’da yer edinen Sırbistan bulunuyor. Resmi dili Sırpça olan Sırbistan’da İngilizce de yaygın bir halde konuşulmaktadır. Eğer İngilizce biliyorsanız bu ülkede insanlarla basitçe iletişime geçebilirsiniz. Para birimi Sırp Dinarı olan ülkenin nüfusu da 7 milyon civarındadır. Eğer tatilinizi kalabalık olmayan yerlerde geçirmeyi seviyorsanız Sırbistan tam size göre!

Makedonya

Listemizin son esnasında ise Makedonya var. Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir Balkan ülkesi olan Makedonya, resmi adıyla ‘’Makedonya Cumhuriyeti’’, 25.173 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Nüfusu ise ancak 2 milyondur. Listedeki ülkelerin bir çok gibi Makedonya da kalabalığı sevmeyen insanoğlu için çok uygun bir ülkedir. Para birimi ise Makedon Dinarı’dır.

"Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları