Yerli Otomobil ne durumda

29.06.2018
A+
A-

Ülkemizde geliştirilen Yerli Otomobil, 2021 yılında akıllı sürüşü ve elektrikli hali ile üretilecek.

Yerli Otomobil ne durumda

Yerli Otomobil için gelişmeler peş peşe geliyor. Son olarak yerli otomobil için açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2021 yılında elektrikli ve akıllı sürüşü olan bu otomobili üreteceğiz.” dedi.

1 Temmuz tarihinde NTV Star ortak yayınlarında gündemi değerlendirirken yerli otomobil hakkında da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ben 5 tane babayiğit dedim ve o 5 babayiğit ortaya hemen çıktı ve konsorsiyum oluşturdu. Biz 2021 yılında elektrikli ve akıllı sürüşü olan bu otomobil üreteceğiz” dedi.

BU KONSORSİYUM’A MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ BAŞA GETİRİLDİ

Erdoğan konuşmasının devamında, bu konsorsiyumun başına Bosch’tan transfer edilen Mehmet Gürcan Karakaş’ı transfer ettiklerini ifade etti.

YERLİ OTOMOBİL KİM ÜRETİYOR?

Cumhurbaşkanı’nın bir görüşmede 5 babayiğit aradığını ifade ettikten sonra 5 babayiğit bulunmuştu. Ülkemizde geliştirilen otomobili üretecek firmalar ise; Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding.

YERLİ OTOMOBİLİ ÜRETECEK ŞİRKET KURULDU

Şirketin kuruluşuna dair açıklama yüzde 19 pay ile kurucu ortak olarak yer alan Vestel Elektronik’ten yapıldı.

Vestel Elektronik , Türkiye’nin Otomobili Projesi’nde temel olarak elektrikli binek otomobil üretmek ve bunu destekleyici faaliyetleri yürütmek amacıyla kurulmasına karar verilen ve yüzde 19 pay ile kurucu ortak olarak iştirak ettiği Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’nin kuruluş ve tescil işlemleri tamamlandığını açıkladı.

Açıklama dün akşam KAP’a yapıldı.

Peki sizce yerli otomobil’in geleceği nasıl olacak?

 

"Yerli Otomobil ne durumda konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli Otomobil ne durumda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yerli Otomobil ne durumda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

technosfer

teknoloji haberleri

sorun şikayet

anakart sorunu

akıllı telefon sorunu

ürün inceleme

sorunu

sorunları
teknoloji haberleri 2019