yükleniyor...

Yerli E-Posta Geliyor

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey yaptığı açıklamada PTT e-posta uygulamasını Tübitak ile gerçekleştireceğini ve önemli bilgilerin yabancıların eline geçmeyeceğini belirtti.

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey, yaptığı açıklamada Tübitak ile ortak çalışarak yerli ve milli e-posta’yı hayata geçireceklerini söyledi.

Tüm bilgilerin Türkiye’de kalması için bu girişi başlattıklarını belirten Galip Zerey, PTT‘yi Türkiye’nin öncü e-ticaret web sitesi yapmayı hedefliyoruz. dedi.

2. Anadolu Bilişim Buluşmaları kapsamında açılış konuşması yapan Bakan Müsteşar Yardımcısı Zerey, 2021 yılında 4 trilyon 480 milyar dolarlık bir global e ticaret hacmi oluşacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda bizlerde Türkiye’de PTT’yi geliştirerek Türkiye’nin en büyük e ticaret sitesini kurduk. günlük 140 milyon liralık satış yapıyor ve bu katlanarak artmakta. 2016 yılında e ticaret cirosu 68 milyar lirayken, 2017 yılında 80 milyar liraya geldi. 2021 yılında ise bu hedefimizi 350 milyar liraya taşıyacağız. Tabi kide bu artığı fiber internet alt yapısı ile çözeceğiz. Bunun içinde çalışmalarımız devam ediyor. Her eve 100 megabitlik fiber bağlantıyı hedefliyoruz ve 2019 yılının sonuna kadar her evde en az 100 megabitlik bir alt yapılı internet olacak. dedi.

TÜM BİLGİLER ÜLKEMİZDE KALMASI GEREKİYOR

Zerey, yaptığı açıklamada ülkemizdeki internet alt yapısınında gelişmesi gerektiğini vurguladı. Umarım kendilerinin de belirttiği gibi 2019 yılının sonuna kadar her eve 100 megabit internet alt yapısına sahip olur. Artık zarf ve kağıtın kullanımı azalıyor ve ülkemizde bu azalmayı gözlemleyerek ve gizli, öğrenilmemesi gereken bilgilerin ülkemizde kalması için bir e-posta ağı kurmaya başlayacaklar. PTT Messenger’den sonra büyük ihtimalle PTT e-Posta adı ile gelecek olan yeni milli e-posta uygulamamız Tübitak ile ortaklaşa hazırlanacak.

Yerli E-Posta Geliyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli E-Posta Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Noterler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Aba Nedir Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir sosyal medya faydaları zyxel modem kurulumu