yükleniyor...

Yerli Arama Motoru Yaani Tanıtıldı!

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu tanıtım toplantısında yerli arama motoru Yaani’yi tanıttı.

Turkcell tarafından bugün düzenlenen bir basın toplantısında Türkiye’nin ilk yerli arama motoru olan Yaani tanıtıldı. Yerli arama motoru rakipleri karşısında sahip olduğu hıza çok güveniyor.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu 2,5 yıldır emek verdikleri yerli arama motorunu bugün gerçekleştirilen bir basın toplantısında tanıttı. Mobil platformlar için tasarlanan yerli arama motoru Yaani ana dil olarak Türkçe desteği sunuyor. Arama motoruna erişim App Store ve Google Play üzerinden yapılıyor. Uygulama tanıtım toplantısının ardından kullanıma açıldı.

Yeni arama motoru şu an için yaani.com.tr gibi bir web sitesi üzerinden hizmet sağlamak yerine mobil platformlarda yer alacak. Kaan Terzioğlu tanıtım toplantısında yerli arama motoru Yaani’yi yalnızca Turkcell müşterilerinin değil diğer operatör kullanıcılarının da faydalanabileceğini belirtti.

Yaani ile hayatınıza girecek olan bazı yenilikler de şu şekilde olacak:

  • Tarayıcı üzerinde yaptığınız aramalar konum bazlı çalışarak bulunduğunuz yere göre en iyi sonuçları verecek.
  • Tarayıcıyı indiren Turkcell aboneleri Yaani uygulamasını ilk indirmeleri aşamasında 1 hafta geçerli olacak 1 GB internet hediyesi kazanacaklar. Bu süreç içerisinde Yaani üzerinden yapılan aramalar internet paketinden yemeyecek. 
  • Yakın zamanda Turkcell bu tarayıcıyı mobil tarayıcı olarak da kullanacak.
  • Yaani uygulamasını indirdiğiniz zaman Android işletim sistemli cihazınızda Yaani’yi varsayılan tarayıcı olarak ayarlayabiliyorsunuz. iOS için bu durum şimdilik uygun değil.
  • Yaani ile Gizli Mod özelliğini kullandığınız zaman internette bir hayalet gibi gezebilirsiniz.
  • Yaani üzerinden aradığınız müziği Fizy uygulaması ile dinleyebilirsiniz. 
  • Tarayıcı üzerinde favori sayfalarınızı kaydedebileceksiniz.

 

Yerli Arama Motoru Yaani Tanıtıldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli Arama Motoru Yaani Tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla