yükleniyor...

Yerli Arama Motoru Geliştirilecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yerli arama motoru geliştirileceği ve bunun için çalışmalara başlandığı söylendi.

Yerli arama motoru ülkerlerin kendi dilleriyle web ortamında kendi yazılımsal kaynaklarıyla dış ülkelere kaynak verilmeden verilerin insanlara aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca kullanıcı bilgilerinin başka kaynaklara geçmesinin ve bu verilerin ticari amaçlar doğrultusunda kullanılmasını da engellemek amaçlanıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yerel bir televizyon kanalında konuştu. Verdiği demeçte Türkiye’nin yerli bir arama motoruna ihtiyacı olduğunu belirtti. Bu ihtiyaç doğrultusunda da çalışmaların başladığını söyledi. Yeni oluşturulacak arama motorunun dünya ile entegreli olacağı konusuna da dikkat çeken Arslan entegrasyon konusunda herhangi bir ödün verilmeyeceğini ancak Türkiye içeriklerinin de iyi bir şekilde destekleneceğini belirtti.

Yerli Arama Motoru Geliştirilecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli Arama Motoru Geliştirilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Rüveyda Ne Demek American Horror Story Izle Isparta Nöbetçi Eczaneler Kayseri Nöbetçi Noterler marla makaron filtre fiyatları adet geciktirici ilaç isimleri nabızdan hamilelik testi tarhana ekşi olursa ne yapılır 52 hafta kaç ay 1997 doğumlu kaç yaşında olur