yükleniyor...

Yerli Anlık Mesajlaşma Uygulaması İletee

Mesajlaşma konusunda sıkıntılar yaşanmasının ardından HAVELSAN tarfaından yerli ve milli kriptolu mesajlaşma uygulaması İletee’nin geliştirilmeye başlandığı müjdesi verildi.

Anlık mesajlaşma servisleri WhatsApp ve Telegram gibi uygulamaların son zamanlarda adlarının pek de iyi anılmaması insanları tedirgin etmeye başladı. Birçok ülkede bu uygulamalara yasakların konulmasının ardından ülkemizde HAVELSAN tarafından geliştirilen yerli mesajlaşma uygulaması İletee ile daha güvenli mesajların hayatımızda yer alması bekleniyor.

2. Kamu Siber Güvenlik Zirvesi’nde teknolojide millilik konusunda çözümler konuşuldu. Ankarada düzenlenen zirvede açıklamalarda bulunan HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay “En ileri teknolojilerle geliştirilen milli ve kriptolu bir mesajlaşma platformu üzerinde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

HAVELSAN Genel Müdürü Atalay “İletee adını verdiğimiz platformda kullanıcılarımız WhatsApp’ın sunduğu özelliklerinden daha fazlasını bulacak ve çok daha güvenli mesajlaşacak.” şeklinde sözler sarf etti.

Sosyal medya platformlarına alternatif uygulamalar geliştirmenin çok kolay olmadığı belirten Atalay “Türkiye’deki herhangi bir firmanın bile bir Facebook yapmasına engel hiçbir şey yok. Ama Facebook’u Facebook yapan oradaki 1,5 milyar kullanıcı.” dedi.

En ileri teknolojiye sahip olacak, milli ve kriptolu bir mesajlaşma platformunun geliştirildiğini ve yerli mesajlaşma platformunun sunucularının Türkiye’de hatta kurumun içinde yer alacağını ekledi.

İletee ile kullanıcılara; mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma, e-posta, konum paylaşma, konum görüntüleme, not alma ve saklama gibi özelliklerin de sunulacağı belirtildi. Uygulamanın yıl sonuna kadar yetiştirilmesi planlanıyor.

 

Yerli Anlık Mesajlaşma Uygulaması İletee konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yerli Anlık Mesajlaşma Uygulaması İletee ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.