yükleniyor...

Yeni Sailfish Işletim Sistemi

Akıllı telefon sektöründe her gün daha fazla gelişen bir bölüm olan işletim sistemi içinde yeni bir ürün daha geliyor. Sektörde iki büyük dev olarak gözüken iOS ve Android sistemleri dururken diğer işletim sistemleri kendilerine bu kapışma içinde fazla yer bulamıyorlar. Örneğin BlackBerry kendi işletim sistemini kullanırken yarıştan çekilip Android işletim sistemine geçme kararı aldı. Kendi yerini korumaya çalışan Windows Phone ise olduğu yerde sayıyor.

Bu bilinen işletim sistemleri haricinde bir de bilmediklerimiz var; Sailfish, 4 yıl sonra ilk kez bir akıllı telefonla karşımıza çıktı. Sailfish ilk olarak Nokia mühendislerinin kurduğu ve MeeGo üzerine kurulan bir platform olarak karşımıza çıktı.

işletim sistemi

Yeni çıkan Jolla C akıllı telefonu Sailfish OS 2.0 işletim sistemi ile çalışıyor. Jolla C’nin diğer teknik özellikleri ise 720p çözünürlüğünde 5 inç ekran, 2GB dahili hafızası bulunan telefon 16GB’a kadar yükseltilebilir miscroSD kart desteği sunuyor. Sadece 1000 adet üretilecek olan cihaz 170€ fiyatıyla satışa çıktı ve ürünlerin tamamı tükendi.

Berkay Eke/Technosfer

Yeni Sailfish Işletim Sistemi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni Sailfish Işletim Sistemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Nöbetçi Eczaneler Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir Abdül Ne Demek sosyal medya faydaları subdomain mi klasör mü marla makaron filtre fiyatları 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor