yükleniyor...

Yeni Macbook Bilgisayarlar'da Dev Yenilik !

Yeni çıkan patent haberlerine göre Apple, yeni Macbooklarında artık yepyeni bir yenilik yapacak . Detaylar haberimizde ..

Yeni-MacBook-bilgisayarlarda-klavye-yerine-dev-bir-touchpad-olabilir83749_0

Apple‘ın yeni Macbook‘uyla birlikte zaten klavye tuş dizilimiyle makas sisteminden kelebek sistemine geçiş yapmıştı. Fakat artık yepyeni bir düzene geçiş yapmayı planlıyor Apple. Bu detay ise şu şekilde işliyor ;

Zero Travel olarak adlandırılan patent “bir elektronik cihaz için güce duyarlı giriş yapısı” olarak açıklanıyor. Aynı zamanda klavye ve trackpad içerecek şekilde özelleştirilebilir ve programlanabilir dev bir touchpad olarak da tanımlanıyor.

Yeni-MacBook-bilgisayarlarda-klavye-yerine-dev-bir-touchpad-olabilir83749_1

Konsepte göre yüzey üzerinde hiçbir fiziksel tuş olmayacak. Basınca duyarlı olması dokunsal geribildirim kullanararak tanımlama yapabileceği anlamına geliyor. Özelleştirilebilir yapısının da büyük bir avantaj sağlayacağı kesin. Örneğin bir elektronik tabloyu açtığınızda, nümerik klavye görünebilir ve bir metin gireceğiniz zaman da yok olabilir. Aynı zamanda kullanıcılar bir fotoğraf düzenlerken trackpad’in büyüklüğünü istedikleri şekilde özelleştirebilirler.

Ayrıca touchpad’de hangi tuş hangi yerde bunu belirtmek amacıyla aydınlatılmış tuş delikleri yer alacak. Fakat patent daha henüz alınmış durumda ve gerçeğe yansıması da uzun yıllar alabiliyor. Bakalım bu teknoloji ne zaman karşımıza çıkacak merakla yenilikleri görmeyi bekliyoruz..

Yeni Macbook Bilgisayarlar'da Dev Yenilik ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni Macbook Bilgisayarlar'da Dev Yenilik ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Rüveyda Ne Demek Isparta Nöbetçi Eczaneler İzmir Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir marla makaron filtre fiyatları nick oluşturucu 52 hafta kaç ay