yükleniyor...

Yeni iPhonelarda Şarj Sıkıntıları Başladı!

Apple’ın 12 Eylül tarihinde lansmanını gerçekleştirdiği yeni iPhone ürünleri olan iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde bazı kullanıcılarda şarj olma sorunları başladı.

Apple’ın 12 Eylül tarihinde lansmanını gerçekleştirdiği yeni iPhone ürünleri olan iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde bazı kullanıcılarda şarj olma sorunları başladı.

iPhone XS ve iPhone XS Max sahipleri, telefonlarını prize bağladıktan sonra ekranı uyandırmazlarsa cihazın şarj olmadığına dair şikayetlerini paylaştılar. Bazı iPhone kullanıcıları tarafından yaşanan bu sorunun şarj kablosunun ters tarafını taktıkları zaman çözüldüğü belirtiliyor.

YouTuber Lewis Hilsenteger tarafından ele alınan bu konu hakkında bir deneme videosu çekildi. iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin yer aldığı videoda şarj etmek için prize takılan cihazlardan yalnızca bir tanesinin sorunsuz bir şekilde şarj olduğu görüldü.

iPhone cihazlarının 5 saniye boyunca ekran kapalı kaldıktan sonra şarj için prize takıldıklarında iPhone modellerinin otomatik olarak şarj olmaya başlamadığı görülüyor. Yaşanan bu sorun ardından bazı kullanıcılar tarafından üretilen çözümler arasında ayarlar içerisinde yer alan USB Aksesuarları özelliğinin aktifleştirilmediği yönünde açıklamalar yapıldı. Ancak bazı kullanıcılar bu çözümün de işe yaramadığı görüşünde.

Apple tarafından bu konu hakkında herhangi bir açıklama şu an için yapılmadı. Yaşanan sorunun bir yazılımsal hata olması neticesinde yeni bir güncelleme ile sorunun çözülebileceği görünüyor.

Yeni iPhonelarda Şarj Sıkıntıları Başladı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni iPhonelarda Şarj Sıkıntıları Başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Aşk Mantık Intikam 6 Bölüm Full Izle Kütahya Nöbetçi Eczaneler Zonguldak Nöbetçi Eczaneler 1995 doğumlu kaç yaşında olur? Abdül Ne Demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir subdomain mi klasör mü gl hf ne demek Market Fiyatları