yükleniyor...

Yeni iPhone’lara İlgi Çok Büyük !

Çarşamba günü akşamında tanıtılan ve bugün sabah saatlerinde bazı ülkelerde ön siparişe sunulan Apple‘ın yeni telefonları iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max diğer bir deyişle kapış kapış gidiyor. Teslim tarihi Ekim‘in sonlarına doğru giden telefonların diğer detayları haberimizde..

iPhone XS ve XS Max modellerini ön siparişe sunan Apple kullanıcıların büyük ilgi ile karşılandı. iPhone XS, 999 dolar fiyat etiketiyle ön siparişe sunulurken, iPhone XS Max ise 1099 dolardan başlayan fiyatlarla müşterileri bekliyor. Yapılan açıklamaya göre yeni telefonlara çok büyük bir ilgi olduğu ve böyle giderse stokların çok kısa sürede tükenmesi beklendiği söylendi. En pahalı olan model olan iPhone XS Max‘in 512Gb‘lık sürümü 1449 Dolarlık bir etikete sahip durumda.

image 1

21 Eylül’De ilk siparişlerin kullanıcıya teslim edilmesi bekleniyor ve bu şekilde bilgi mevcut . Diğer taraftan uygun olan model iPhone XR ise 19 Ekim’de ön siparişe sunulacak ve 26 Ekim’den itibaren dağıtıma başlanması bekleniyor. Bu telefonun başlangıç fiyatı ise 749 Dolar olacak. 

Apple bu ürünleri tanıtırken ayrıca diğer mevcut olan ürünlerine de ülkemizde zamlar yapmıştı ve fahiş bir biçimde fiyatlarını yükseltmişti dolar kuruna bağlı olarak .Apple tarafından yapılan zam ile birlikte, iPhone 7 başlangıç fiyatı 4199 TL‘den 4999 TL seviyesine yükseldi. iPhone 7′nin 128 GB’lık versiyonu, 5.999 TL‘ye yükseldi. iPhone 7 Plus modeli ise 6.299 TL‘den başlayan fiyatlarla satışta. iPhone 8 başlangıç fiyatı ise 5.199 TL‘den 6.499 TL‘ye yükselti. Diğer bir zam ise iPhone 8 Plus fiyatına geldi. Yeni zam ile birlikte iPhone 8 Plus başlangıç fiyatı 5.899 TL’den 7.499 TL’e gelmiş durumda.

Sizin bu telefon satışlarına ilgi ve zamlara olan düşünceleriniz neler ? Bizimle paylaşın.

Yeni iPhone’lara İlgi Çok Büyük ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni iPhone’lara İlgi Çok Büyük ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.