Yeni iPhone Beklenen Özellikle Geliyor!

  • 28 Haziran 2015
  • 727 kez görüntülendi.
Yeni iPhone Beklenen Özellikle Geliyor!

Bilindiği üzere Apple her yıl Eylül ayında yeni akıllı telefonunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu yıl çıkacak telefona kimileri 6s kimileri 7 kod adını söylemekte. Ancak isminden önce telefonla birlikte gelecek özellikler kullanıcıları daha merakta bekletiyor.

Apple yeni teknolojisi olan Force Touch özelliğini yeni Macbook ve akıllı saatinde kullanmıştı. Şimdi ise yeni çıkacak telefonunda da bu özelliği kullanmayı planlıyor. Peki bu Force Touch özelliği nedir ve ne işe yarar?

force-touch

Apple’ın kullandığı Force Touch özelliği uygulanan basıncı algılayarak uygulamada yapmak istediğinizi belirleyecek. Örneğin video izlerken yaptığınız basınca bağlı olarak ses açma kapama veya video da süreyi ilerletme gibi özellikleri kullanabileceksiniz. Telefonu uyku modundan çıkarmak için home tuşuna basmak yerine ekrana basılı tutarakta bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Bir uygulamada 2-3 sekmeden açabileceğiniz bir yeri atadığınız özellikle tek seferde açma imkanı da sağlanacak.

Sızıntılar eğer doğruysa Macbook ve Apple Watch’ta kullanıcıların hoşuna giden bu özellik İphone’da da Apple severlerin beğenisini toplayacağa benziyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ