yükleniyor...

Yeni Görüntü İşleme Sistemi Guetzli

Google tarafından Google Chrome için hazırlanan yeni görüntü işleme sistemi Guetzli tarayıcılar arasındaki savaşı epey kızdıracak gibi duruyor.

Guetzti neden bu kadar önemli?

Adını İsveç almancasından da görüntü işleme sisteminin anlamı kurabiye demek. Bu sistemin amacı fotoğraf boyutlarını normal boyutlarından azaltmak. Tabi bu boyut küçültme işlemi sırasında hiçbir format değişikliği olmuyor. İnternet üzerinde her yerde gördüğümüz fotoğrafların boyutlarını değiştirmenin sebebi tarayıcı hızını biraz daha arttırabilmek.

Fotoğraflar internet üzerinde yüklenirken veri alışverişinden dolayı fotoğraf büyüklüğüne göre tarayıcının hızı da yavaşlıyor veya hızlanıyor. Guetzli sayesinde %30 oranında küçültmeyi sağlayan algoritması ile görsellerin tarayıcıda daha hızlı yüklenmesi sağlanıyor.

guetzli

Görsellerin boyutları küçülürken gözle görülür bir değişim olmamakta.

Google’ın amacı bu yeni teknolojisi sayesinde daha hızlı bir tarayıcıya sahip kullanıcılar elde etmek. Yeni teknoloji ile oldukça güzel kullanıcı deneyimleri sağlanabilir.

 

Yeni Görüntü İşleme Sistemi Guetzli konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni Görüntü İşleme Sistemi Guetzli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla