Yeni Google Nexus Telefonlar Android 7.1 İle Gelecek

Yeni Google Nexus Telefonlar Android 7.1 İle Gelecek

Yeni Google Nexus modelleri Pixel ve Pixel XL yayınlanan bir rapora göre Andorid’in yeni sürümü olan Android 7.1 ile sıfır kutusundan çıkacak.

Geçtiğimiz günlerde gelen haberlere göre Nexus’un HTC ile anlaşarak çıkaracağı modellerinden sonra bir daha Nexus adı altında bir Google telefonu çıkarılmayacak. Bu haberin ardından Google-HTC ortak yapımı olacak Pixel adı altında çıkacak modeller hakkında bazı sızıntılar oluştu.

Pixel ve Pixel XL modelleri hakkındaki söylenti nedir?

Pixel

Uzunca bir süredir Google Pixel ve Google Pixel XL modellerinin Android 7.0 Nougat sürümü ile satışa çıkacağı belirtilmişti. LlabTooFeR isimli popüler ROM geliştiricisinin Twitter üzerinden yazdığı tweette Google’ın yeni akıllı telefonları olan Pixel ve Pixel XL’nin Android 7.1 Nougat ile kutusundan çıkacağını belirtmiş. Google daha önce çıkardığı cihazlarda hiç bu şekilde bir adım atmamıştı.

Android 7.0 sürümünü daha tam olarak yayınlamadan yeni bir güncelleme yayınlayacağını duyuran Google, eğer Pixel modellerini çıkarırken Andoid 7.1 ile çıkarırsa kendi alanında bir ilke imza atmış olacak.

Şimdilik Andorid 7.0 ile Android 7.1 sürümleri arasında ne gibi farklılıklar var henüz belli değil. Ancak Ekim ayı içerisinde satışa sunulması beklenen Google Pixel ve Pixel XL modelleri ile birlikte arada ne gibi farkların olduğu göreceğiz.

Berkay Eke / Technosfer

"Yeni Google Nexus Telefonlar Android 7.1 İle Gelecek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni Google Nexus Telefonlar Android 7.1 İle Gelecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Google Nexus Telefonlar Android 7.1 İle Gelecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları