Yeni Ford Focus, 2018’i Avrupa’dan aldığı 12 ödülle kapattı

Tamamıyla yenilenen Ford Focus, 2018’de pazara sunulmuş olduğu günden buyana aldığı ödüller ile kendi segmentinde yazdığı 20 yıllık efsanesine yeni başarı hikâyeleri eklemeye devam ediyor. Türkiye’de geçen ay satışa sunulan Yeni Ford Focus, Avrupa pazarlarındaki ilk altı ayında aralarında “Yılın Otomobili” ödülleri de bulunan 12 ödüle layık görüldü.

Yeni Ford Focus, 2018’i Avrupa’dan aldığı 12 ödülle kapattı

Sıfırdan tasarlanarak bugüne kadarki en iddialı Focus modeli olarak pazara sunulan yeni Ford Focus pazardaki başarısını altı ay şeklinde kısa bir sürede layık görüldüğü 12 itibarlı ödülle kanıtladı. Bu ödüller kapsamında iki defa “Yılın Otomobili” unvanına da layık görülen Ford Focus, Avrupa’nın değişik ülkelerindeki kurumlar tarafınca verilen saygın ödüllerde birincilikler kazandı.

“Yılın Otomobili” unvanını iki kere aldı

Teknolojik, pratik ve kullanıcı odaklı nitelikleri, Ford’un “İnsan odaklı” tasavvur felsefesi ile birleştiren yeni Ford Focus, kullananların tutkularını ve kişiliklerini merkeze piyasa bir felsefe ile tasarlandı. Güvenli ve konforlu bir sürüş için zeki teknolojilerle donatılan yeni Ford Focus’un sunmuş olduğu sürüş ve yolcu deneyimi, Hırvatistan ve Finlandiya’da “Yılın Otomobili 2019” ödüllerini aldı.

Sofistike EcoBoost benzinli ve EcoBlue dizel motorlarının optimize edilmiş yakıt verimliliği, akıllı telefonlar için kablosuz şarj niteliği gibi nitelikleri ile İspanya’da Girişimciler Yılın Otomobili ödülü, Çek Cumhuriyeti Filo Ödülleri 2018’de Fayda Kategorisi birinciliği ve İngiltere’de BusinessCar Ödüllerinde En İyi Alt-Orta Segment Otomobil ödülü aldı.

Almanya’da Auto Zeitung 2018 Otomobil Ödüllerinde “Kompakt Sınıf” birincilliğinin yanı sıra 2018 İskoç Yılın Otomobili Ödüllerinde “En İyi Aile Otomobili” kategorisinde birincilik elde eden yeni Ford Focus, ek olarak 2019 Mart ayında açıklanacak Avrupa Yılın Otomobili ödülü için belirlenen yedi finalist içinde yer alıyor. Yeni Ford Focus’un 2018 yılında şimdiye dek almış olduğu ödüllerin tam sıralaması şöyleki:

 1. Yılın Otomobili 2019 – Finlandiya
 2. Yılın Otomobili 2019 – Hırvatistan
 3. Belçika Yılın Aile Otomobili (iki fiyat kategorisi) – Belçika
 4. İrlanda Yılın Otomobili ödülleri: Yılın Kompakt Otomobili – İrlanda
 5. Autobild Altın Teker Ödülleri: En İyi Kompakt Otomobil – Bulgaristan
 6. BusinessCar Ödülleri: En İyi Alt-Orta Segment Otomobil – İngiltere
 7. Parkers Yeni Otomobil Ödülleri 2019: En İyi Küçük Aile Otomobili – İngiltere
 8. 2018 İskoç Yılın Otomobili Ödülleri: En İyi Aile Otomobili – İskoçya
 9. Auto Zeitung Otomobil Ödülü 2018: Kompakt kategori birincisi – Almanya
 10. Büyük Avusturya Otomobil Ödülü: Başlangıç kategorisi birincisi – Avusturya
 11. Girişimciler Yılın Otomobili – İspanya
 12. Çek Cumhuriyeti Filo Ödülleri 2018: Fayda kategorisi birincisi – Çek Cumhuriyeti
 13. Yeni Focus’un güvenlik teknolojilerine Euro NCAP’ten 5 Yıldız

Ford Focus, bu sene ayrıca müstakil çarpışma testleri gerçekleştiren Euro NCAP’cilt en yüksek değerlendirme olan 5 star aldı. Yeni Focus, kuralları Euro NCAP tarafından daha da zorlaştırılan aktüel kontrol kriterleriyle meydana gelen çarpışma testinde maksimum emniyet derecelendirmesini hak eden ilk araçlardan bir tanesi oldu.

"Yeni Ford Focus, 2018’i Avrupa’dan aldığı 12 ödülle kapattı konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yeni Ford Focus, 2018’i Avrupa’dan aldığı 12 ödülle kapattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Ford Focus, 2018’i Avrupa’dan aldığı 12 ödülle kapattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları