Yükleniyor ..

Yükleniyor ..

Yeni Bir İPhone X Klonu Daha Ortaya Çıktı!

1 hafta önce 1630 Görüntülenme 1 dk okuma süresi
Yeni Bir İPhone X Klonu Daha Ortaya Çıktı!

Japon teknoloji firması Sharp'ın, Aquos S3 ismiyle çıkarmaya hazırlandığı telefonun tasarımı ve özellikleri tam olarak ortaya çıktı.

Apple'ın iPhone X'i tanıtmasının ardından Japonya, Çin gibi ülkelerdeki üretici firmaların birçoğu çıkardığı cihazlarda bu tasarımdan esinlenerek ya da oldukça yakın bir kopyasını oluşturarak piyasaya sunuyor. Bu kez genellikle panel üretimiyle karşımızda görmeye alışık olduğumuz Sharp firması bu durumu uygulamış görünüyor.

Sharp akıllı telefon piyasasında ekran kasa oranıyla adından söz ettiren bir firma. Geçtiğimiz yıl içinde en büyük firmalarında bu kervana katılmasıyla Sharp'ın çok da bir işlevinin kalmadığını söylemek mümkün olabilir. Nitekim Aquos S3 modelini piyasaya sunmaya hazırlanan Sharp'ın telefon tasarımıyla ilgili iPhone X'ten oldukça esinlenmiş olması, bu kez konuşulan bir konu oldu. 

Cihazın ekranının üst bölümünde yer alan çentik ve arkada yer alan çift kameranın dik konumlandırılması iPhone X'le oldukça benzerlik gösteriyor. Öte yandan Sharp cihazının arkasına parmak izi okuyucusunu yerleştirmiş.

Aquos S3'te işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 630 tercih edilmekte birlikte 4/6 GB Ram ve 64/128 GB dahili depolama seçenekleri de yer verilmiş. Cihazın diğer özellikleri ise şu şekilde:

  • 5.99 inç 2160x1080 çözünürlüğünde 18:9 formatlı ekran
  • Önde 16, arkada 12+13 MP kamera
  • 3100 mAh batarya 

Cihazın tanıtım tarihi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. 

Paylaş Paylaş
Yazar
Utku Can Barut

Diş Hekimliği öğrencisi, teknolojiyle arasında seviyeli ilişkisi olan bir adam

Yorumlar


ÖNEMLİ: "Yeni Bir İPhone X Klonu Daha Ortaya Çıktı!" başlığı ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları, önerileri yorum bölümünden sorabilirsiniz. "Yeni Bir İPhone X Klonu Daha Ortaya Çıktı!" ile alakalı tüm yorumlarınız bizler için çok önemlidir ve sizlere değer verdiğimizden her yorumunuza cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. Technosfer ekibi olarak sizlerin daha iyi bilgiler alabilmeniz çalışıyoruz.

Hiç yorum bulunmamakta.