Yeni Android Sürümü Yepyeni Bir Özellik Daha !

  • 21 Mart 2015
  • 756 kez görüntülendi.
Yeni Android Sürümü Yepyeni Bir Özellik Daha !

Android gitgide stabilleşiyor ve özgürlüğüde en ideal biçimde sağlıyor. Firmaların güncelleme verme konusundaki bu gecikmeler can sıkan özellikler arasında aslında bunu bitirdiği anda iOS’u bile her konuda rahat sollayabilir . Google her sürümünde yeni özellikler sunmaya devam ediyor. 2 hafta önce Android 5.1 Lollipop’u çıkararak 5.0’da yaptığı hatalar ve bazı sinyal sorunlarını çözmüştü. Bu seferde yepyeni bir özellik kazandırıyor.

Android-Lollipop-Statue

 

Temel alınan özellik cep telefonunuzun cebinizde dururken veya elinizde taşırkenki güvenliği. Bu özelliğin orijinal adı On-Body Security. Bu özelliği de Akıllı Güvenlik ayarları seçeneğinden açarak yapabiliyoruz. Bu sayede diyelim yanlışlıkla basımlarda veya cebinizde taşırken herhangi bir müdahale ile açılan telefonunuzun altına bir sembol geliyor . Bu sembol sizin açıp açmadığınızı anlıyor çünkü bu sembolu yukarı doğru çekerek bildirim ekranını getiriyorsunuz.

on-body-detection-1-710x416

 

Google bu sayede Android tarafında bütün ihtimallere karşı önlemleri alıyor ve işe yarayan ne varsada onlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Benim endişem sadece açık bir platform olduğu için virüslere daha açık ve bunada bir el atabilir diye düşünüyorum . Google Play Store’da da nitelik bakımından düzenleme yapması şart. 

Sizce Google doğru yolda mı ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ