SONRAKİ
Dikkatleri üzerinde çeken Lenovo Pad duyuruldu; işte detaylar Dikkatleri üzerinde çeken Lenovo Pad duyuruldu; işte detaylar
ÖNCEKİ
MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI ve MPG CORELIQUID K360 ile Muhteşem Kombinasyon MSI MPG Z590 GAMING CARBON WIFI ve MPG CORELIQUID K360 ile Muhteşem Kombinasyon
4631
1715 0

Yazılım Öğrenmek İçin Nereden ve Hangi Kaynaklardan Yararlanmalıyım

Yazılım Öğrenmek İçin Nereden ve Hangi Kaynaklardan Yararlanmalıyım
Yazar: Furkan YURDAKUL

25 Mayıs 2021

Yazılım; en basit tanımıyla çeşitli teknolojik aletlere işlevsellik kazandıran kodlama ve komutlardır. Yazılım alanında başarılı olmak için iyi bir eğitim şarttır. Ancak bu alanda çalışmak için illaki üniversite mezunu olunması gerekmiyor. Yazılıma ilgi duyan ve bu alanda çalışmalar yaparak öğrenmiş kişilerin de yazılım sektöründe çok başarılı oldukları görülmektedir. Öyle ki yazılım öğrenmek sanıldığı kadar da zor değildir. Basit birkaç temel bilgiyi öğrendikten sonra, pratik yaparak kendinizi yazılım alanına geliştirebilirsiniz. Sizler de yazılım öğrenmek için nereden ve hangi kaynaktan yararlanmalıyım diyorsanız işte detaylar…

Pes Etmeden Çalışmayı Göze Almalısınız


Yazılım emek isteyen bir iştir. Bu nedenle yazılıma ilgi duyuyorsanız ve bu alanı kendinize meslek edinmek istiyorsanız pes etmeden çalışmayı göze almanız gerekmektedir. Pes etmeden yazılım öğrenmeye çalıştığınızda eminiz ki sonuçta başarılı olacaksınız. Çünkü yazılım öğrenmek sanıldığı kadar da zor değildir. Ancak bu işi gerçekten tutku derecesinde seven kişilerin daha başarılı oldukları görülüyor. Öyle ki kodlama bazıları için çok sıkıcı simgelerde ibarettir. Ancak bir şeyler yarattığınızda yani işin sonucuna ulaştığınızda yazılım sektörünü çok seveceksiniz. Bu nedenle de uzun saatler boyunca çalışmak sizin için zor olmayacak.

İngilizce Öğrenin


Yazılım öğrenmek için en önemli gerekliliklerden biri de İngilizce diline hâkim olmaktır. Çünkü, programlama dillerinde komutlar ve algoritmalar İngilizce yazılmaktadır. Ayrıca yazılım kaynaklarının tamamı da yabancı dil odaklıdır. Bu nedenle İngilizce gibi tüm dünyada geçerliliği olan bir yabancı dili en az orta düzeyde de olsa bilmek gerekiyor. Elbette ki İngilizce bilmeden yazılım yapmak yine mümkün. Fakat böyle durumlarda da ezber yeteneğinin devreye girmesi gerekiyor. Hem pratik hem de daha hızlı kodlama için İngilizce bilmenizde fayda olacaktır. Yazılımda daha iyi bir seviyeye gelmek içinse iyi derecede İngilizce bilmek şart.

Yazılım Şekillerini ve İşlevlerini Ezberleyin


Yazılıma başlamak istiyorsunuz ancak yabancı diliniz iyi değilse böyle durumlarda da pes etmemeniz gerekir. Yazılımda başarılı olmanın diğer bir koşulu da komutlar, yazım şekilleri ve de işlevlerini adınız gibi bilmenizdir. Yani ezberiniz iyi ise yabancı dil eksikliğini basitçe kapatabilirsiniz. Eğer İngilizceniz iyi ise, yazılım esnasında komutu ilk defa görseniz dahi, işlevi konusunda mantık yürütmeniz mümkün olacaktır.

Basit Kodlama Eğitimlerini Takip Edin ve Katılın


Hiçbir eğitim almadan yazılımda başarılı olabilirsiniz. Ancak diğer insanlara göre daha tutkulu, araştırmaya ve öğrenmeye meraklı olması gerekecektir. İşinizi daha basit hale getirmek istiyorsanız da basit kodlama eğitimlerini takip ederek, aktif katılım sağlamanız yeterli olacaktır. Basit kodlama eğitimlerine katıldığınızda basit düzeyde programlamanın mantığını kavrayabilirsiniz. Kodlama hakkında sıfır bilgiye sahipseniz, Codemonkey sizler için ideal bir seçenek olacaktır. Ayrıca Google Doodle yardımıyla da güzel bir başlangıç olacaktır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Yazılım Öğrenmek İçin Nereden ve Hangi Kaynaklardan Yararlanmalıyım konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yazılım Öğrenmek İçin Nereden ve Hangi Kaynaklardan Yararlanmalıyım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Yazılım Öğrenmek İçin Nereden ve Hangi Kaynaklardan Yararlanmalıyım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL Hakkında:

Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.