yükleniyor...

Yaygınlaşan Elektrikli Araçlar, Çevreye ve Ülke Ekonomine Katkı Sağlıyor

Elektrikli araçlar, dünya genelinde giderek daha yaygınlaşarak çevre dostu bir ulaşım alternatifi olarak gösteriliyor. Bu araçların kullanımı, fosil yakıtların tüketimini azaltarak karbon emisyonlarının düşmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda, ülke ekonomilerine de büyük katkı sağlıyorlar. Düşük yakıt maliyetleri ve daha az bakım gereksinimi, sürücülerin tasarruf etmesine yardımcı olurken, elektrikli araç üretimi ve satışı, ülke ekonomilerine önemli bir gelir kaynağı oluşturuyor. Elektrikli araçlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

E-Mobilite ve Çevresel Sürdürülebilirlik

Ulaşım, dünyadaki karbon (CO2) emisyonlarının yaklaşık yüzde 24’ünü, binek otomobiller ise dünya çapında karayolu taşımacılığı emisyonlarının yüzde 60’ını oluşturuyor. Ülkemizde de ulaşımın toplam karbon emisyonundan aldığı pay yüzde 22 seviyelerinde.

Sürdürülebilirlik stratejileri doğrultusunda 2022 yılında Elaris markası ile e-mobilite sektörüne hızlı bir giriş yapan Üçay Grup, ulaşımın çevresel sürdürülebilirlik üzerindeki etkisini açıkladı.

E-Mobilite ve Yenilenebilir Enerji

Enerji sektörü hızlı bir dönüşüm geçiriyor. Fosil yakıtlar birçok ülkede kullanımdan kaldırılıyor ve yenilenebilir enerji kaynaklarına olan talep gün geçtikçe artıyor. 2010 yılında Avrupa’da üretilen yenilenebilir enerjinin toplam enerji üretiminde ki payı yüzde 20 iken 2020 yılında bu oran yüzde 38’lere yükseldi.

Üçay Grup Enerji Direktörü İlgin Eray

Ulaşımda Yenilenebilir Enerji Kullanımı Artıyor

Çevresel sürdürülebilirlik ve enerji güvenliği açısından sunduğu avantajlar nedeniyle dünyada hızla gelişen e-mobilite sektörü de yenilenebilir enerjinin sıklıkla kullanıldığı sektörler arasında yer alıyor. Bu kapsamda Avrupa’da ulaşımda kullanılan yenilenebilir enerjinin payı 2005’te yüzde 2’nin altındayken 2020’de yüzde 10,2’ye yükseldi.

“Avrupa Birliği Konseyi ve Avrupa Parlamentosu’nun 2035 yılına kadar tüm yeni araçlarda CO2 emisyonlarının yüzde 100 azaltılması kararı da e-mobilite sektörünün önünü açtı” diyen Üçay Grup Enerji Direktörü İlgin Eray, ulaşımın çevresel sürdürülebilirlik üzerindeki etkisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu:

* Türkiye’de ulaşımın toplam karbon emisyonundan aldığı pay yüzde 22

“Ulaşım, dünyadaki karbon (CO2) emisyonlarının yaklaşık yüzde 24’

Yaygınlaşan Elektrikli Araçlar, Çevreye ve Ülke Ekonomine Katkı Sağlıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yaygınlaşan Elektrikli Araçlar, Çevreye ve Ülke Ekonomine Katkı Sağlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Shameless Izle Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Fenerbahçe – Beşiktaş Maç Sonu | Uğur Karakullukçu & Mustafa Demirtaş & Ersin Düzen | V DERBİ Batman Nöbetçi Eczaneler Didem Arslan Yılmaz Kürşat Yılmaz yapılacaklar listesi uygulama mastika rakı fiyatı 2006 kaç yaşında 52 hafta kaç ay 1997 doğumlu kaç yaşında olur