Yarını Kodlayanlar Projesine Vodafone’dan destek

Türkiye Vodafone Vakfı’nın Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği “Yarını Kodlayanlar” projesine eklenmiş olan Kayserili öğrencilerin sokak hayvanları aç kalmasın diye geliştirdikleri mama makineleri Türkiye genelinde yaygınlaşıyor.

Yarını Kodlayanlar Projesine Vodafone’dan destek

İstanbul’da 6 noktada kurulan mama makinelerinin ardından İzmir, Ankara, Adana, Erzurum ve Rize’de de mama makinelerinin kurulumu tamamlandı. Böylece, Türkiye genelinde toplam 11 mama makinesine ulaşıldı. Kodla çalışan mama makinesi ile sokak hayvanlarını beslemek için #BuMamaBenden etiketiyle tweet atılması ehil olmakta.

Mama makinesi, #BuMamaBenden etiketiyle atılan tweet ile çalışacak halde kodlandı. Makine, mama kabı boşsa mama veriyor. Atılan tweet ile boş olan makine üstünden dolum yapılmaktadır. Tüm lokasyonlarda mama makinesi doluysa tweet sıraya alınıyor.

Kodla çalışan mama makineleri Türkiye’de!

Kap boşalınca, sıradaki tweet’le makine aktive olmakta ve kap mamayla doluyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel mevzu ile alakalı; “Proje kapsamında verdiğimiz kodlama eğitimlerinde çocuklarımız programlama ile alakalı düşünce sahibi olmakta, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak emekler yapıyor, kendi düş dünyalarını oluşturup kendi oyunlarını üretebiliyor.

Projemize Kayseri’den eklenen çocuklarımız, sokaktaki hayvanlara herkes yardım edebilsin, sokak hayvanları mamaya her lahza kolaylıkla erişebilsin diye kodla çalışan bir mama makinesi fikri geliştirdiler, biz de bu fikri hayata geçirdik.” dedi.

"Yarını Kodlayanlar Projesine Vodafone’dan destek konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yarını Kodlayanlar Projesine Vodafone’dan destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yarını Kodlayanlar Projesine Vodafone’dan destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Furkan YURDAKUL
Furkan YURDAKUL
Teknoloji ve yazılımı seven küçük bir şahsiyet :)
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları