yükleniyor...

Yapı Kredi Bankası Hacklendi Mi?

Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan Yapı Kredi bankasının mobil uygulaması hacklendi mi? Yapı Kredi Bankası hacklenme ihtimali var mı?

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Yapı Kredi bankasının mobil uygulaması dün gün içerisinde anlaşılmayan bir nedenden ötürü tüm kullanıcılarına anlamsız bir bildirim gönderdi. Günlük kullanımımız içerisinde bizlerle bildirim göndermek amacıyla kullanılan Yapı Kredi Mobil bildirim sistemi anlaşılmayan bir nedenden ötürü tüm kullanıcılarına anlamsız bir bildirim gönderdi. 

Bankanın tüm kullanıcılarına “Gokay 465” şeklinde gönderilen bildirimin hala nedeni tam olarak anlaşılabilmiş değil. Bankanın Hacklenmiş olma ihtimali üzerinde duran tüm kullanıclar, uygulama üzerinden hesaplarına giriş yapılamadığını görünce daha büyük bir paniğe kapıldılar neyse ki banka yetkilileri bu durumu önlemek için hızlı bir şekilde bankanın Twitter hesabından bildirim yayınlayarak oluşabilecek bir kaosun önüne geçtiler. 

 

Yayınlanan bildirimin ardından Yapı Kredi bankası kullanıcılarından çok ilginç cevaplar gelmeye başladı. Banka hesaplarında bulunan paralarını kaybetmediğini anlayınca durumu mizah ile karışık eleştirenlen insanlardan bazılarnı sizinle paylaşıyoruz: 

Kalpten ölüyodum acil hesabıma 425 bin yatırın…

Herkese Gokay peki bana neden Muzaffer abim sizin uygulamanız üzerinden mesaj attı? Cevaplayacaktım ama sohbet kısmını tam olarak bulamadım. pic.twitter.com/4QiXZPIRrc

— Metin YILMAZ (@metinlicom) 16 Ekim 2017

Öğrenci olunca anlayışlı oluyor galiba pic.twitter.com/HFyNwpAwWV

— kaan (@Dupsssss) 16 Ekim 2017

ara sıra kart borcu için de aynı bildirimler geliyor onları da dikkate almasak oluyor mu yönetici bey

— Emirhan Zeki Sevinç (@emirhanzeki) 16 Ekim 2017

Yapı Kredi Bankası Hacklendi Mi? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yapı Kredi Bankası Hacklendi Mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla