SONRAKİ
WordPress Font Değiştirme Nasıl Yapılır? WordPress Font Değiştirme Nasıl Yapılır?
ÖNCEKİ
Netflix İçerikleri Kalkıyor Netflix İçerikleri Kalkıyor
10973
4064 0

Yandex SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Yandex SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

15 Ağustos 2020

Yandex SEO

Yandex SEO diğer arama motorlarındaki gibi ücretsiz ve çok pratik bir kullanıma sahip olduğu için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir araçtır. Bu aracın temel amacı Webmaster üzerinde birçok bilgiye sahip olunabilmesi ve web sitelerinin performans iyileştirmelerinin çeşitli alanlarda yöneticiye sunulması da aracın olumlu yönleri arasındadır. Bu aracın kolay olmasının sebebi kullanım için çok fazla bilgi gerektirmiyor oluşudur.

yandex seo

Yandex Webmaster Kullanımı

Ücretsiz anahtar kelime sorgulama ve TO, TBM analizleri yapabilme konusunda Google Webmaster’a çok benzemektedir. Bununla beraber mobil kullanımda da rahatlık sağlamaktadır.

yandex seo

Yandex SEO Püf Noktaları

  • Bir web sayfasının üst kısımları daha önemli olduğundan içeriklerin daha yukarılarda görünmesini sağlar.
  • Her sayfada site içi ve site dışı olmak üzere bulundurulması gereken link sayısı en fazla 100’dür.
  • Sınırlandırılan reklam alanları sayesinde site kullanıcıya daha hızlı ve kullanışlı gelecektir.
  • Sayfaya faydalı olmayan, performansı olumsuz yönde etkileyen, gereksiz içerikler kaldırılarak sayfanın daha hızlı çalışması sağlanabilecektir.
  • Site tasarımı bu noktada çok önemlidir.
  • Yandex SEO’nun olmazsa olmazlarından biri de sayfanın hedef kitleye uygun hazırlanması ve arama sonuçlarında kolay görüntülenebilmesidir.
  • Spam oluşması riskinden dolayı taklitçi yazılım ve eklentilerden uzak durulmalıdır.
  • Reklamların rahatsız edici olması ya da sayfa içerisinde bulunmaması gereken yerlerde bulunması kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayacaktır.
  • Sıralamada sadece domain yaşı değil aynı zamanda sitenin sahip olduğu geçmişin ne kadar kaliteli olduğu da belirleyici bir unsurdur.

Yandex SEO Nasıl Yapılır?

Yandex aramalarında domain yaşı, meta etiketleme durumları, anahtar kelimeler ve içeriklerin kaliteleri en önemli faktörler olmalarının yanı sıra Google ile kıyaslandığında Yandex bu konularda daha katıdır. Bu sebeple meta etiketleme yapılırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir çünkü eğer spam yapılırsa bunun cezai yaptırımları da ağır olacaktır. Eğer arama motoru botları bir şekilde kandırılmaya çalışılır ve bu durum tespit edilirse sonuçlar geri döndürülemez ve çok zararlı olacaktır. Böyle bir tutum sergileme eğiliminde olan yöneticilerin bu noktada kar-zarar hesabı yapmaları, yapılmaması gerekenlerden kaçınmak adına iyi bir adım olacaktır.

Anahtar kelime ve başlıkların dikkat çekici olması, Yandex SEO için büyük önem taşımaktadır. Site içeriklerinin sık sık güncellenmesi ve özgün olmaları da bir diğer önemli husustur. Sıralamalarda yükselmek için black hat SEO kullanımına kesinlikle başvurulmamalıdır. Yandex webmaster için en önemli konulardan biri ise kullanıcı deneyimleri ve kullanıcıya sağlanan maksimum yarardır. SEO işlemi yapmadan da sayfa trafiği ve potansiyel müşteri Yandex reklamları sayesinde elde edilebilir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Yandex SEO Çalışması Nasıl Yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Yandex SEO Çalışması Nasıl Yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Yandex SEO Çalışması Nasıl Yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.