Yakın Geleceğin Teknolojisi Hayatı Şekillendirecek

  • 17 Nisan 2015
  • 584 kez görüntülendi.
Yakın Geleceğin Teknolojisi Hayatı Şekillendirecek

Yakın Geleceğin Teknolojisi Hayatı Şekillendirecek. Velesas’ın Veacon Teknolojisi ile Mordağ’ın yalın estetiği birleşerek, mobil cihaz kullanıcıları ve kurumsal  kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunacak.

Apple şirketinin MFI(Melt Flow Index)  programına dahil olan Veacon‘un,  yeni geliştirmiş olduğu aplikasyonunu mobil cihazında bulunduran kişiler İBeacon vericisinin menziline girdiğinde kendileri ile otomatik olarak iletişime geçilecek. Veacon geniş bir alan ile gelişmiş sektörlere değer katmakta olan bir firma. Bu sektörlerden büyük kitleleri ilgilendiren bazılarını şöyle sıralayabiliriz; banka sektörü,  reklam sektörü, sergi alanları, mobil ödeme sistemleri.

Ev gereçlerinden, yapı sektörüne kadar geniş bir alana hizmet veren Endüstriyel Tasarımcı Mete Mordağ, Valensas‘ın ileri Veacon teknolojisine akıcı ve sade çizgileri ile hayat veriyor. Veacon’ın altıgen modülerliği ve tasarımında öne çıkan üç boyutlu yanılsaması ile sunduğu ayırt edici bilişim teknolojisinden ilk faydalananlar arasında Türk şirketleri yer alıyor. Bunlardan bazıları; Akbank, Türk Hava Yolları gibi dev isimler.

Veacon cihazını İstanbul‘da deneme amaçlı kullanılan Akbank ATM’leri de bulunuyor. Bu ATM’lere siz yaklaşmadan sizinle telefonunuz üzerinden iletişim kurarak hangi işlemleri gerçekleştireceğinizi soruyor ve siz ATM’ye kartınızı takmadan güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.  Türk Hava Yolları, CIP Lounge’ın da kullandığı Veacon‘lar ile yolcusunu mobil cihaz üzerinden takip ederek ayırt edici hizmetler sunuyor. Perakende sektöründe ise Veacon‘lar üzerinden müşterilerin hangi ürüne daha çok ilgi duyduğuna kadar her türlü bilgiye sahip olabilmektesiniz. Müşterilere anlık indirim ve fırsatları mobil cihazları üzerinden sunarak rekabeti artırıyor ve bu teknoloji kullanan firmalar bir adım önde oluyor.

“Veacon’ın sunduğu sanal teknolojiyi ve Valensas’ın bu teknoloji için tasarladığı benzersiz kullanım senaryolarıyla yarattığı değeri endüstriyel tasarım üzerinden somutlaştırmak son derece ayırt edici bir deneyim oldu.” şeklinde konuşan Mete Mordağ tasarım süreci ile ilgili şunları ekliyor. “Tasarımdaki ana temamız Veacon teknolojisinin doğduğu İTÜ Arı Teknokent’e bir gönderme yapmak amaçlı altıgenler oldu. Altıgen geometrilerin petrie-poligon özelliğini kullanarak, 3 eş paydaya ayrılmış üst yüzeyi ve yuvarlatılmış köşe detayları ile görsel anlamda eğik, yumuşak bir küp yanılsaması elde ettik. Elde ettiğimiz geometrik tema, cihazın yapılandırılmasında kullanılan ve iTunes’dan yüklenen programı ile arasında ikonik anlamda güçlü bir görsel bağ kurulmasında da yardımcı oldu.”

Veacon sizce hayatımızı kolaylaştırır mı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ