SONRAKİ
Msi GE62 7RD Apache İnceleme Msi GE62 7RD Apache İnceleme
554
205 0

Xiaomi Kendi İlemcisini Üretiyor !

Xiaomi Kendi İlemcisini Üretiyor !
Yazar: Technosfer Haber Merkezi

11 Kasım 2017

Uzun zamandır kendi işlemcilerini üreteceği konusunda bilgiler sızan Xiaomi tarafından artık gerçek anlamda sızıntılar gelmeye başladı ve bu yıl piyasaya kendi işlemcisi ile beraber telefonunu çıkaracak. Detaylar haberimizde ..

image

Geçtiğimiz senelerde yonga tasarımcısı firması olan Leadcore’a yatırımlar yapan Xiaomi’nin kendi işlemcisi için bunu yaptığı düşünülüyordu. Bu hamlenin sonrasında Leadcore’un bazı işlemcilerini telefonlarında kullandıktan sonra bir daha ses soluk çıkmadı bu konuda .

Çinli Menşeili haber sitelerinden gelen haberlere göre Xiaomi , orta alt seviye işlemcisi üzerinde çalışıldığı belirtiliyor şuanda. Bildiğimiz üzere kaliteyi ön planda tutup uygun fiyatta satan bir firma Xiaomi. Rifle adında seri çıkartıp bu seri altında işlemcilerini piyasaya sürecek. İşlemci tarafında ise ARM’a güvenen Xiaomi, A53 Çekirdekleri ile beraber MaliT8.. Gpu’larını işlemcilerinde kullanacak.

image

Telefon fiyatlarının artması ve artık orta segment ürünlerininde amiral gemilerine kafa tutması ve pek bir eksikliğinin bulunmaması nedeniyle tüketiciler artık bu segmente yönelmeye başladı ve Xiaomi’de bu yüzden orta segment işlemcisine odaklanmış durumda. Rifle adı altında yeni bir seri çıkarıp mı yapacak yoksa Redmi Note serisinde mi kullanılacak bu işlemci tam olarak bilinmiyor.

Mert Büyük

Technosfer3

 

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" Xiaomi Kendi İlemcisini Üretiyor ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Xiaomi Kendi İlemcisini Üretiyor ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda Xiaomi Kendi İlemcisini Üretiyor ! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.