yükleniyor...

Xiaomi Firmasının İlk Yarı Sonuçları

Büyük firmalara kök söktüren firma Xiaomi, finansal ilk yarı sonuçlarını açıkladı. Xiaomi resmi Twitter sayfasından 2015 yılının ilk yarı rakamlarını duyurdu. Ocak ve Haziran ayları arasında firma 35 milyon adet akıllı telefon satmayı başardı. 2014 yılının ilk yarısına göre %33’lük bir artış gösterdiler. Bu artış ile beraber Apple ve Samsung’un ardından akıllı telefon sektöründe üçüncü sırayı kaptılar. Xiaomi firması 2014 yılında 64 milyon cihaz satışı gerçekleştirmişti. Xiaomi firması son zamanlarda en çok konuşulan akıllı saat ve aksiyon kamerası yapımına da el atmaya başladılar.

Xiaomi firmasının kurucu ortağı ve CEO’su Lei Jun’un daha önceden yaptığı açıklamada 2015 yılında 100 milyon akıllı telefon satma hedefi vardı. İlk yarı sonuçlarına baktığımızda bu hedefin biraz uzağında olduklarını belirtelim. Bu sonuç ışığında Xiaomi firmasının kötü durumda olduğunu söyleyemeyiz çünkü yılın ikinci yarısında başka ülkelerde de satışa geçecek. Xiaomi, Çin’in dışında Hindistan’da oldukça aktif. Brezilya pazarına ise 7 temmuz’da girecekler.  Türkiye’de dahil Meksika, Rusya ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerine de açılmayı planlıyorlar.

Xiaomi Firmasının İlk Yarı Sonuçları konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Xiaomi Firmasının İlk Yarı Sonuçları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla