SONRAKİ
GSM Nedir? GSM Nedir?
ÖNCEKİ
Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır? Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır?
4128
1529 0

WordPress Video Ekleme

WordPress Video Ekleme
Yazar: Aybala Bengisu Önür

30 Temmuz 2020

SEO uyumluluğu için emek harcayan web siteleri için görseller kadar WordPress video ekleme de size avantaj sağlar. Yeni ziyaretçilerin kazanılması için siteye video yerleştirmek önemlidir. Çünkü bu durum Google’da sıralamanızı yükseltecektir. Bu nedenle yeterli kapasite oldukça mutlaka WordPress video kullanımına özen gösterilmelidir. Sürekli içeriklerin bu şekilde oluşturulması ya da olağan içeriklere video eklemek size birçok imkan sunar. Peki, WordPress video ekleme nasıl yapılır?

WordPress Video Ekleme

WordPress Youtube Eklentisi

Bilindiği üzere milyonlarca farklı içerik ve video dendiğinde akla ilk gelen uygulama Youtube’dur. Youtube videolarını farklı yöntemlerle sitede oynatmayı sağlar. Bu amaçla birçok farklı seçenek kullanılabilirken bazı unsurlara dikkat ettiğiniz sürece işlemler hatasız bir şekilde tamamlanacaktır.

oEmbed Yöntemi İle Youtube Videoları

Bu yöntem ile herhangi bir siteden URL aracılığıyla video ve görsel ekleyebilirsiniz. En pratik yol da denebileceği gibi tüm web siteler için de kullanışlıdır. Öncelikle Youtube açılır, video seçilir ve URL kopyalanır. WordPress görsel editörü açılır ve kopyalanan URL yapıştırılır. Sonrasında ise belirtilen yere video otomatik olarak yerleştirilir. Yayımla denerek işlem kolayca tamamlanır. WordPress Youtube video ekleme için rahatlıkla ve sürekli olarak bu yöntemi kullanabilirsiniz.

iFrame Yöntemi

Diğerlerinden farklı olarak bu yöntemde videonun yazı ya da sayda özelinde nasıl görüneceğini de belirleyebilirsiniz. Özelleştirme söz konusudur ve video özelinde işlemler paylaş tuşuyla başlar. Yerleştir denilerek iFrame kodların görünmesini sağlanır. Bu işlem için videonun belirli bir süre izlemeye açılması lazımdır. Sonrasında kod kopyalanır ve WordPress görsel editöre tıklayarak mod değişimi yapılır. Görsel modun metin koduna dönüştürülmesi ve yerleştirme kodunun yapıştırılmasıyla sitede video oynatılabilir hale gelir. WordPress kenar çubuğu özelinde de işlemler yapabilirsiniz. Görünüm-Özelleştir-Bileşenler bölümünden bir bileşen ekle diyerek video ekleme yapıp ve sonrasında kutuya Youtube URL yapıştırmakla istenilen şekilde olması sağlayabilirsiniz. WordPress video ekleme özelinde otomatik yerleştirme sağlayan platformlardan birkaçı ise Video, Daily Motion, Hulu, İnstagram, Spotify, Tumblr’dır.

WordPress Video Ekleme

WordPress Otomatik Video Oynatma

Yapılacak video yükleme işleminde hosting kullanımı önerilmez. Bunun önemli nedenlerinden biri ise sunucuda çok ağır bir yükün oluşmasını engellemektir. Ayrıca çok daha hızlı bir şekilde videoların açılması için URL kopyalama yollarını deneyebilirsiniz. Daha fazla trafik alınacağı kesinken WordPress video eklentisi sayıları oldukça fazladır.

WordPress Video Eklentileri

Var olan WordPress video eklentileri arasında Video Embed & Thumbnail Generator kullanabilirsiniz. Bu yöntem videoları yeniden boyutlandırabilir ve farklı oynatıcılar üzerinden sunabilir. Ayrıca ARVE Advanced Responsive Video Embedder ile de video oynatılabilir. SEO açısından yararlı olmasından dolayı tercih edilen bir WordPress video eklentisi olmakla beraber açıklama, başlık, yüklenme tarihleri de gösterilir. Youtube Embed ile özellikle uygulama üzerinden video yerleştirme yapabilir oynatma listeleri oluşturulabilir, mobil uyumlu tema seçimleri de yapabilirsiniz.

WordPress Video Ekleme hakkında merak edilenler

WordPress’e Video Eklemek Mümkün mü?

İstediğiniz takdirde video eklemesi yapabilirsiniz.

WordPress Video Eklenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Video boyutuna ve ses kalitesine dikkat edilmelidir.

WordPress Video Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress video eklemesi kullanıcıları sunulmuştur. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyunuz.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" WordPress Video Ekleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress Video Ekleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda WordPress Video Ekleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Biletix Satış Noktalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Rammar Market Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Adidas Mağazalarının Çalışma ve Mesai Saatleri
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Winrar Arşiv Bozuk Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? (2022)
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Kuyumcukent Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Adobe InCopy Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Odun Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?
Elwind (Kaan Atıcı) Kimdir?

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.