SONRAKİ
WordPress Çoklu Dil Desteği Eklentileri WordPress Çoklu Dil Desteği Eklentileri
ÖNCEKİ
Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri
4336
1606 0

WordPress Üyelik Eklentileri

WordPress Üyelik Eklentileri
Yazar: Aybala Bengisu Önür

9 Temmuz 2020

WordPress üyelik eklentileri ücretli ya da ücretsiz bir şekilde elde edilebilir. Siteye yapılan üyelik ne kadar artarsa aynı oranda siteye yapılan giriş de artmaktadır. Yapılan üyeliklerin güvenilir olması, hızlı olması, hatalı bir durumla karşılaşılmaması için üyelik eklentilerinin doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Peki, WordPress üyelik eklentilerinden en iyisi hangisi?

User Role Editor

User Role Editor ücretsiz bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde kayıtlı kullanıcıları kontrol edilir, düzenlemeler gerçekleştirilir, ortam eklemelerine izin verilir ya da üyelerin daha yetkili olmaları sağlanır.

Members

En iyi WordPress üyelik eklentileri arasında Members yer alır. Members sayesinde kullanıcılar, roller kontrol altında tutulur. Eklenti içerisinde ayarlar sayfası açılarak üyelere verilecek roller belirlenir. Belirlenen roller alınabilir ya da üyeler çıkarılabilir. İndirme işlemi oldukça basit ve hızlıdır.

User Switching

WordPress en iyi üyelik eklentisi bağlamında ücretsiz bir şekilde elde edilebilir. Diğer eklentilere göre daha basit ve kullanışlıdır. Hesapların sık bir şekilde değişmesi durumunda en kullanışlı olan eklentidir.

WordPress Üyelik Eklentileri

New User Approve

Eklenti sayesinde siteye üye olan kullanıcıların işlemlere hemen başlayıp başlamaması durumu belirlenir. Üyelikler sitenin kendi adresleri üzerinden gerçekleşmek zorunda değildir. Bu eklentinin kurulması ve kullanılması için hesapların doğrulanması gerekmektedir. Genellikle site güvenliği için kullanır. Yöneticilerin izin vermediği durumlarda kullanıcılar kısıtlanır.

WordPress Üyelik Eklentileri

User Submitted Posts

User Submitted Posts aktiflik sağlamasının yanı sıra ücretsizdir. Kullanıcıların üye olduktan sonra siteye içerik göndermelerini sağlar. Böylece kullanıcılar da sitenin büyümesine katkı sağlamış olur. İçeriklerin zenginleşmesi ile bunlara uygun SEO için yararlı dosya ya da resimler istenebilir. Siteyi daha iyi düzeye getirmek için site içerisinde kategoriler oluşturulabilir. Böylece site basitlikten kurtulur.

PHP Login and User Management

Kullanıcıların ulaşabileceği en iyi ücretli üyelik eklentileri olarak kabul edilir. Eklentiler kontrol paneli üzerinden kullanılır. Sadece üyelik sahibi kullanıcılar özellikleri görebilir. Panel üzerinden yapabileceğiz işlemler şu şekildedir;

  • Kullanıcı seviyeleri değiştirilebilir.
  • Yeni kullanıcılar eklenebilir.
  • Kullanıcı listeleri görüntülenebilir.
  • Mesajlar görülüp özelleştirilebilir.
  • Kullanıcıların şifreleri sıfırlanabilir.

Oturum açılarak, kayıt alanları özelleştirilebilir. Siteler hızlı ve güvenli bir şekilde kayıt sağlanır. Bu kayıt sırasında “ Are You Human? Sen İnsan Mısın?” soruları ile de kayıt doğrulanır. Kullanıcılar WordPress en iyi üyelik eklentileri bulunan sitelere güvenilir bir şekilde üyelik yapabilirler.

WordPress Üyelik Eklentileri hakkında merak edilenler

WordPress Üyelik Eklentisi Nedir?

WordPress tabanlı sitelerde üyelik yapılabilmesini ve kullanıcıların kendilerine ait profiller oluşturmalarını sağlayan eklentilerdir.

WordPress Üyelik Eklentileri Ücretli mi?

Kullanıcılar bu eklentilere hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilir. Daha detaylı ve kapsamlı hizmet için ücretli eklentileri seçmeliler.

En İyi Üyelik Eklentileri Nelerdir?

En çok bilinenler arasında Restrict Content Pro, LearnDash ve s2Membet eklentileri bulunmaktadır.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" WordPress Üyelik Eklentileri konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress Üyelik Eklentileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda WordPress Üyelik Eklentileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.