SONRAKİ
WordPress Google Maps Ekleme Nasıl Yapılır? WordPress Google Maps Ekleme Nasıl Yapılır?
ÖNCEKİ
WordPress SSL Kurulumu Nasıl Yapılır? WordPress SSL Kurulumu Nasıl Yapılır?
4377
1621 0

WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır?
Yazar: Aybala Bengisu Önür

10 Temmuz 2020

WordPress kullanımının çoğaldığı şu dönemde WordPress SMTP ayarları nasıl yapılır sorusu sıkça sorulmaktadır. Mail alanlarının aktif olarak kullanılması sitenin daha kaliteli, güvenli ve kullanıcılarla sürekli iletişim halinde bulunulmasını sağlar. Çeşitli eklentiler bulunmaktadır. Ayrıca SMTP olarak adlandırılan aktarım temsilci yazılım ağı aktif olmalıdır. Contact Form 7 gibi tüm eklentilerin öncesinde WordPress SMTP ayarları yapılmalıdır.

WordPress SMTP Kurulumu

İndirme işleminin tamamlanması için bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilerek ayarların yapılması gerekmektedir. Sonrasında WordPress panelinin sol kısmında bulunan eklentiler bölümüme geçilir. Bu alandan SMTP araması yapıldıktan sonra eklentinin indirilmesine başlanır. Yükleme bittikten sonra açılan sayfadaki alanlar doldurularak WordPress SMTP ayarları yapılır.

WordPress SMTP Ayarları

SMTP Ayarları Yapılandırması

Size verilen mail adresi girilir. Aktif kullanımda olan bir mail adresi girilmesi gerekmektedir. Böylece size gönderilecek maillerden haberdar olabilirsiniz. Hemen alt kısmında yer alan alana mail ismi yazılır. Alt bölümden mail adresi sağlayışına göre ayarlamalar yapılır. Gmail kullanıldığında Google seçeneği seçilir ve işleme devam edilir. Hosting firması tarafından sunulan mail adresi kullanımlarında ise “Other SMTP” seçili olarak bırakılır. SMTP Hosting alanına ise hosting firmasından alınacak bilgiler yazılır. Her firma için değişik olduğu için herkes aynı bilgilere sahip değildir.

Encryption şifreleme olarak adlandırılır, eğer bir hosting maili kullanıyorsanız burası varsayılan olarak boş gelir. Otomatik TSL kısmı kapalı konumda bırakılır ve Authentication kısmında ise giriş bilgileri girileceğinden dolayı her zaman aktif konumda olmalıdır. Username kısmına oluşturduğunuz mail adresinizi ve şifre bölümüne ise belirlediğiniz şifreyi girmelisiniz. Giriş bilgilerimizi girdikten sonra yapmamız gerekenler neredeyse bitti. SMTP Password kısmına mail adresinin şifresi girilir. Böylece bütün işlemler biter. Yapmanız gereken tek şey WordPress SMTP ayarları Save Settings kısmından işlemleri kaydetmektir.

WordPress SMTP Ayarları

WordPress Mail Testi

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra mail gönderimlerinin sorunsuz çalışıp çalışılmadığı test edilmelidir. Bunun için üst alanda yer alan “E-mail Test” bölümünden ilk mail gönderili yapılır. Mail gönderili şu şekilde gerçekleştirilir;

  • Sayfada belirtilen alandan mail girişi yapılır.
  • Alt bölümde bulunan “Send Mail” kısmından gönderim sağlanır.
  • Böylece sorunsuz bir şekilde mail gönderimi yapılmış olmalıdır.
  • 1 dakika içerisinde test maili gelmez ise işlemler sırasında bir hata yapılmış demektir. Bu durum karşısında sunucu mail firması ile iletişime geçilebilir.

WordPress SMTP Önemi

Sorunsuz bir iletişim gerçekleşmesi için işlemlerin sorunsuz yapılması gerekmektedir. WordPress SMTP ayarları için hangi mail adresi ya bilgilerin kullanıldığı oldukça önemlidir. Mail adresi olarak Gmail, hotmail, Yandex ya da hosting kullanılabilir. Bir sorun olmasına karşılık hosting firmasından bilgi alınabilir.

WordPress SMTP Ayarları hakkında merak edilenler

SMTP Nedir?

SMTP sayesinde maillerin otomatik olarak bir adresten diğer adrese otomatik olarak ulaştırılmasını sağlar.

SMTP Ne İşe Yarar?

SMTP aracılığı ile önceden belirlenmiş olan mail adreslerine otomatik olarak gönderi sağlar. Böylece kullanıcı ile site sahibi arasında iletişim sağlanır.

SMTP Ayarları Nasıl Yapılır?

Her alt yapıya göre bu ayarlar farklıdır. Google mail servisleri için ayrı, Yandex mail servisleri için ayrı ayarlamalar gerekir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda WordPress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Telefon Kılıfıyla Tarzını Yansıtabilirsin
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Sessiz Kompresör – Elektrostatik Toz Boya
Zümrüt Küpe Modelleri
Zümrüt Küpe Modelleri
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
TİMUR D MÜZİK PİYASASINDAKİ HAKETTİĞİ YERİNİ ALDI
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Trader’lar, Eylül’de Binomoto GP’de buluşuyor
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Onlarca Ödül Alan Ajans 180’in Sahibi Sezer Kabil’den Açıklama
Tek Taş Yüzük Modelleri
Tek Taş Yüzük Modelleri
Çince Türkçe Çeviri
Çince Türkçe Çeviri

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.