yükleniyor...

WordPress Site Yedekleme

Verilerinizin yedeklenmesi ve bir kayıp oluşmaması için WordPress site yedekleme işlemi oldukça önemlidir. Bu yedekleme işlemi farklı eklentiler ile yapılabileceği gibi doğrudan panel üzerinden de gerçekleştirilebilir. Her ihtimale karşı düzenli aralıklarla yedekleme yapılması önerilir.

Düzenli WordPress Yedekleme Avantajları

Sitenize ne zaman saldırıda bulunulacağı ya da verilerinizin ne zaman zarar göreceğini bilemediğiniz için düzenli olarak yedekleme yapmak verilerinizi korur. Bu yüzden düzenli aralıklarla WordPress yedekleme yapılması en uygunudur.

WordPress Site Yedekleme

Hangi WordPress Dosyalar Yedeklenmeli?

  • Çekirdek nitelikteki WordPress dosyaları
  • WordPress içerik klasöründe bulunan temalar, eklentiler ve tüm yüklemeler yedeklenmeli
  • WordPress yapılandırma dosyaları yedeklenmeli
  • WordPress veritabanı dosyaları yedeklenmelidir.

FTP WordPress Site Yedeklemesi Yap

WordPress yedek alma oldukça önemlidir. Verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız bu işlem önemlidir. Yedekleme işlemi yapılmadığı taktirde veri kayıpları yaşanabilir. Güncelleme yapılmadan önce site yedeğinin alınması önerilmektedir.

WordPress Yedekleme Eklentileri

Duplicator Free

Dublicator kullanarak kolaylıkla sitenizin yedeğini alabilirsiniz.ZIP içerisine kayıt yapılmaktadır. PHP dosyası ile sunucu yüklenir. Kullanıcılar ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirler.

BackupBuddy

BackupBuddy sayesinde siteniz sabit diske ekleme yapmasının yanı sıra Amazon Web Services ya da Rackspace gibi seçenekleri de sunar. Dropbox yedeklemesi de kullanıcılara sunulur.

UpdraftPlus

WordPress site yedekleme yapmak için oldukça kullanışlıdır. Kullanıcılara farklı depolama seçenekleri sunarken hızlı geri yükleme sağladığı için de oldukça tercih edilir.

WordPress Site Yedekleme hakkında merak edilenler

WordPress Site Yedeği Ne Demektir?

Sitelerde veri kayıplarının yaşanmaması için düzenli aralıklarla sitenin yedeği alınır.

WordPress Site Yedeği Almak Neden Önemlidir?

Siteye yapılan saldırılar sonucu ya da güncellemeler sonucu veri kayıpları yaşamamak için yedekleme önemlidir.

WordPress Site Yedeği Nasıl Alınır?

Birçok eklenti mevcuttur. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyunuz.

WordPress Site Yedekleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress Site Yedekleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.