yükleniyor...

WordPress PDF Ekleme

Birçok yazın türünün pdf formatında olduğu günümüzde wordpress pdf ekleme süreci oldukça önemlidir. Bu işlem dakikalar içerisinde yapılabileceği gibi indirme imkanı da sunar. Hiçbir eklentiye gereksinim duyulmadan wordpress pdf ekleme yapılabilir. Peki, ama nasıl?

WordPress Siteye PDF Ekleme

Eklenti kullanılmadan PDF dosyalarının yüklenmesi post şeklinde yapılmaktadır. Yazı editörü bölümünden “Medya ekle” kısmına tıklanır. Sonrasında istenilen PDF dosyası seçilir. Yükleme işleminin gerçekleşmesi için onay verilir. Böylece dosya siteye yüklenir. PDF dosyanın yayın için eklenmesinde “İnsert into post-postaya yerleştir” e tıklanır. Böylece PDF dosyasının indirme bağlantısı da çıkacaktır.

PDF Ekleme Durumları

  • Herhangi bir şablon durumu için PDF eklenebilir.
  • Ürün kataloglarının gösterimi adına PDF eklenebilir.
  • Bir yazarın tez çalışması ya da istenilen kitaplar için PDF eklenebilir.
WordPress PDF Ekleme

Google DOC Embedder

Yüklenmesi ve kurulumu oldukça basittir. Eklenti ayarları yapmak için Ayarlar kısmından GDE Ayarları bölümüne girilir. Burada eklenti özelinde yükseklik, genişlik, dil gibi ayarlamalar yapılabilir. Işlemler bittikten sonra  PDF dosyaları yüklenebilir, var olanlar indirilebilir. Bundan önce bazı işlemler yapılır. Bunlar  belgenin nasıl görünür olacağı, nasıl indirileceği, boyutu ve büyüklüğüdür.

PDF Viewer

PDF Viewer, dosyaların görüntülenme durumlarına olanak sağlar. Kullanımı oldukça kolaydı.Ayrıca PDF dosyalarının wordpress sitesi üzerinden takibi, işlemleri yapılabilir.

Google Drive Embedder

Kolay bir şekilde WordPress sitesine aktarılmasını sağlar. Siz de kolay ve hızlı bir işlem için hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress PDF Ekleme hakkında merak edilenler

        

WordPress PDF Eklemek Mümkün mü?

PDF eklemeleri yapmanız mümkündür.

WordPress PDF Neden Eklenir?

Bazı fazla boyutlu ve uzun içeriklerinizi kullanıcılarile paylaşmak istediğinizde PDF eklemeniz önerilir.

WordPress PDF Nasıl Eklenir?

Oldukça basit bir işlemdir. Sekmeden kolayca yükleyebilirsiniz.

WordPress PDF Ekleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress PDF Ekleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.