yükleniyor...

WordPress Logo Ekleme

WordPress logo oluşturmanın kurumsal veya kişisel olarak ayırt edilmeksizin var olan logoların eklenmesinde çok büyük bir önemi vardır. SEO’ya uyum sağlayacak web sitesinin kalitesi, tasarımla doğrudan ilgilidir. Farklı kaynaklardan logo eklemek mümkün olsa da özel logo tasarımı için de eklentiler mevcuttur.

WordPress Siteye Logo Ekleme

Sol tarafta yer alan kısımdan önce Görünüm başlığı seçilir o başlık altından da Başlık kısmında logolar bulunabilir. Bu kısımda temalara uygun logolar bulunabileceği gibi önerilerden seçilecek logolar üzerinde de kırpma işlemi uygulanabilir. Sonrasında bilgisayardan Dosya Seç’e tıklanarak panoya yüklenebilir. Panoda ön izleme gösterileceği için logonuzun sayfada nasıl göründüğünü buradan kontrol edebilir ve gerekirse değişiklikler uygulayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki farklı temalara göre logo kullanımları da farklılık göstermekte olup, standardı belli olsa bile logonun site içerisinde yerleştirildiği yerler yetersiz kalabilir. Eğer logo otomatik olarak düzgün yerleştirilmemişse manüel olarak müdahale edilmelidir.

WordPress Logo

WordPress Site Logosu Ekle

  • FTP üzerinden WordPress girişiyle logo eklenebilir.
  • Admin olarak WordPress panelinden işlem gerçekleştirilebilir.
  • Mevcut logo eklentileri kullanılacak olursa bunlar üzerinde özelleştirme gerçekleştirilebilir.
WordPress Logo

WordPress Tema Özelleştirme

WordPress logo eklentileri farklı temalar için çok daha pratik bir şekilde logo özelleştirmek için kullanılabilir. Bunlardan biri de Theme Logo’dur. Bu eklentinin kolaylıkla indirilip Görünüm menüsünden kullanılabilmesinin yanı sıra eklentiyi öne çıkaran temel özellik sürekli olarak logo değişimine imkan tanımasıdır. Fakat FTP kullanımı bu eklentinin kullanılmasını yorucu hale getirebilir. Bu durumdan kaçınmak için WordPress logo değiştirme için daha basit eklentiler kullanılabilir.

WordPress Logo Eklentisi Kullanımı

Görünüm sekmesi altında eklentiler bulunabilirken Ayar sayfasından URL bilgileri bulunabilir. Logonun sitede görünmesi için logoya dair URL girişi yapılıp kaydedilmesi yeterlidir. Bunu sağlamak için header dosyasına kısa kodun eklenmesi yeterli olacaktır. WordPress logo ekleme işlemi daima bu şekilde yapılabilir.

Header için gerekli olan kod, temadan temaya farklılık gösterebilir. Logonun kullanıma hazır hale gelmesi için header.php dosyasına kod bilgisinin aktarılması gerekmektedir.

WordPress Logo Ekleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress Logo Ekleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla