SONRAKİ
Foxhole Sistem Gereksinimleri Foxhole Sistem Gereksinimleri
ÖNCEKİ
WordPress Font Değiştirme Nasıl Yapılır? WordPress Font Değiştirme Nasıl Yapılır?
2700
1000 0

WordPress Logo Ekleme

WordPress Logo Ekleme
Yazar: Aybala Bengisu Önür

15 Ağustos 2020

WordPress logo oluşturmanın kurumsal veya kişisel olarak ayırt edilmeksizin var olan logoların eklenmesinde çok büyük bir önemi vardır. SEO’ya uyum sağlayacak web sitesinin kalitesi, tasarımla doğrudan ilgilidir. Farklı kaynaklardan logo eklemek mümkün olsa da özel logo tasarımı için de eklentiler mevcuttur.

WordPress Siteye Logo Ekleme

Sol tarafta yer alan kısımdan önce Görünüm başlığı seçilir o başlık altından da Başlık kısmında logolar bulunabilir. Bu kısımda temalara uygun logolar bulunabileceği gibi önerilerden seçilecek logolar üzerinde de kırpma işlemi uygulanabilir. Sonrasında bilgisayardan Dosya Seç’e tıklanarak panoya yüklenebilir. Panoda ön izleme gösterileceği için logonuzun sayfada nasıl göründüğünü buradan kontrol edebilir ve gerekirse değişiklikler uygulayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki farklı temalara göre logo kullanımları da farklılık göstermekte olup, standardı belli olsa bile logonun site içerisinde yerleştirildiği yerler yetersiz kalabilir. Eğer logo otomatik olarak düzgün yerleştirilmemişse manüel olarak müdahale edilmelidir.

WordPress Logo

WordPress Site Logosu Ekle

  • FTP üzerinden WordPress girişiyle logo eklenebilir.
  • Admin olarak WordPress panelinden işlem gerçekleştirilebilir.
  • Mevcut logo eklentileri kullanılacak olursa bunlar üzerinde özelleştirme gerçekleştirilebilir.
WordPress Logo

WordPress Tema Özelleştirme

WordPress logo eklentileri farklı temalar için çok daha pratik bir şekilde logo özelleştirmek için kullanılabilir. Bunlardan biri de Theme Logo’dur. Bu eklentinin kolaylıkla indirilip Görünüm menüsünden kullanılabilmesinin yanı sıra eklentiyi öne çıkaran temel özellik sürekli olarak logo değişimine imkan tanımasıdır. Fakat FTP kullanımı bu eklentinin kullanılmasını yorucu hale getirebilir. Bu durumdan kaçınmak için WordPress logo değiştirme için daha basit eklentiler kullanılabilir.

WordPress Logo Eklentisi Kullanımı

Görünüm sekmesi altında eklentiler bulunabilirken Ayar sayfasından URL bilgileri bulunabilir. Logonun sitede görünmesi için logoya dair URL girişi yapılıp kaydedilmesi yeterlidir. Bunu sağlamak için header dosyasına kısa kodun eklenmesi yeterli olacaktır. WordPress logo ekleme işlemi daima bu şekilde yapılabilir.

Header için gerekli olan kod, temadan temaya farklılık gösterebilir. Logonun kullanıma hazır hale gelmesi için header.php dosyasına kod bilgisinin aktarılması gerekmektedir.

KATEGORİLER:
ETİKETLER:


" WordPress Logo Ekleme konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress Logo Ekleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Teknoloji Haberleri olarak hemen yukarıda WordPress Logo Ekleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Aybala Bengisu Önür Hakkında:

YORUMLAR
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
ZORUNLU

GELEN YORUMLAR (0)
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Görüntülü sohbet azar arkadaşlık
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
Teknolojiye Açılan Kapı Webte İndir
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
HONOR, Çin’de en çok satış yapan akıllı telefon markası oldu
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
LG, 2022 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
MSI Tarihindeki En İyi Anlar
VİVO V23 5G İLE BAYRAM SELFIE’Sİ
VİVO V23 5G İLE BAYRAM SELFIE’Sİ
Bee Coin Nedir?
Bee Coin Nedir?
Teknolobit ile Teknolojiye Aşık Olacaksınız
Teknolobit ile Teknolojiye Aşık Olacaksınız

Copyright © 2015 - 2021 Tüm Hakları Saklıdır.