yükleniyor...

WordPress Google Maps Ekleme Nasıl Yapılır?

Ziyaretçilerin firmanıza daha kolay bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız WordPress Google Maps ekleme nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmemiz gerekmektedir. Harita kullanımı oldukça önemlidir. Harita eklemek için birçok yön bulunur. Google Maps eklentileri kullanarak doğrudan ekleme yapılabileceği gibi WordPress sitelerinden de ekleme gerçekleştirilebilir.

WordPress Google Maps Eklemenin Avantajları

Çeşitli amaçlarla WordPress Google Maps ekleme kullanılabilir. İşletmeler web siteleri için fırsatları iyi yakalamalıdır. İşte harita eklemenin faydaları;

  • İşletmeyi markalaştırır.
  • Müşterilerin daha kolay bulmasını sağlar.
  • Adres sormadan erişim sağlanabilir.
  • Konumun nasıl göründüğü öğrenilebilir.
  • Site ön plana çıkabilir.
WordPress Google Maps

WordPress Google Maps Eklentisi

WordPress Google Maps ekleme işlemi eklenti indirmesi yapılarak başlatılabilir. İşlem dakikalar içerisinde biter. Sonrasında shortcode ile sayfalara haritalar eklenir. Haritaların teması değiştirilebilir, işaretleri kişiselleştirilebilir. Haritalar sayesinde müşteriler işletmeyi kolayca bulabilirler. Google Maps Widget eklentisi de kullanılabilir. Bu widget sayesinde haritalar küçük boyutlar şeklinde farklı sayfalarda yer alabilir. Kurumsal şirketler için sayfalarda daha büyük harita kullanımı önerilir.

WordPress Google Maps Ayarları

Eklentiler alanından Map seçeneği seçilerek indirme yapılır. Sonrasında Google API anahtarı olarak Google şartları kabul edilir. Google Maps kısmından haritaya isim verilir. Buradan haritanın boyutu, zoom durumu ya da haritanın tipi ayarlanır. Genişlik gibi birçok özellik kişiselleştirilebilir. Markers bölümünden haritanın göstereceği konum işaretlenir. Eğer tercih edilirse haritaya animasyon dahil edilebilir. GPS ayarları yapılır. Sonrasında Save Marker diyerek yapılan işlemlerin hepsi kaydedilir.

WordPress Google Maps

WordPress Maps Embed

Embed Google Maps kod kullanımı ile haritalar üzerinden seçimler yapılarak siteye eklenir. HTML kod oluşturulması yeterli olacaktır. Kod kopyalandıktan sonra WordPress yönetici paneli açılır. Editörde haritanın eklenmek istediği sayfa açılır ve buradan metin görünümü sekmesine tıklanır. Haritanın sayfa üzerinde nerede gözükmesi istendiği seçilir. Kod yapıştırma işlemi sonrasında kaydedilir ve sayfa yenilenir. WordPress harita ekleme işlemi için her harita için yeniden kod oluşturulup ilgili sayfaya yapıştırılması gerekir.

WordPress Temasıyla Harita Ekleme

Var olan siteniz için WordPress harita ekleme işlemi için eklenti ya da kod kullanmanıza gerek yoktur. Size uygun tema seçimi ile siteye uygun haritalar eklenebilir. Bu özelliği destekleyen temalar oldukça azdır. Çoğu zaman premium özellikli ücretli temalar için harita oluşturma olanağı sağlanır.

WordPress Google Maps Ekleme hakkında merak ettikleriniz

WordPress Siteme Harita Ekleyenilir miyim?

Sitenize harita ekleyebilirsiniz. İletişim için sayfanızda harita bulunması oldukça önemlidir.

WordPress Siteme Nasıl Harita Eklerim?

Çeşitli sayfa düzenleme eklentilerinden yardım alınabilir. Ya da size özel harita oluşturma kodu ile harita oluşturabilirsiniz.

WordPress Siteme Neden Harita Eklemeliyim?

Eklediğiniz haritalar sayesinde kullanıcılar sizin firmanızın adresini kolaylıkla bulabilir. İletişim açısından oldukça önemlidir.

WordPress Google Maps Ekleme Nasıl Yapılır? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress Google Maps Ekleme Nasıl Yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.