yükleniyor...

WordPress Admin Panel Giriş Yolu Nasıl Değiştirilir?

WordPress kullanıcıları bilir ki her yeni kurulan sitenin admin panel url yolu aynıdır sitenin sonuna ̶WordPress kullanıcıları bilir ki her yeni kurulan sitenin admin panel url yolu aynıdır sitenin sonuna “/wp-admin/” ekleyerek giriş dizinine ulaşılabilir fakat bunu herkes biliyor ve saldırılara gayet açık bir url yolu. WordPress admin panel yolu değiştirmeBu yazımda size wordpress admin panel url değiştirmeyi göstereceğim.Bunu yapmamızın sağlıklı bir yolu var o da eklenti kurarak yapmak ben wps hide login eklentisini öneriyorum.En fazla kullanılan eklentilerden biri zaten geçelim kuruluma.Eklenti Linki: https://tr.wordpress.org/plugins/wps-hide-login/Panelden ayarlar bölümüne gelip wps hide login eklentisine tıklıyoruz ve url yolunu değiştiriyoruz.

WordPress Admin Panel Yolu Değiştirme de Çıkabilecek Sorunlar

Eğer panel girişinde hata alırsanız veya giriş yapamazsanız cpanel üzerinden eklentiyi kaldırıp tekrar kurmalısınız.Sorun çözülür bazı sorunlar ise tema kaynaklı oluyor bunun eklenti ile hiç bir alakası bulunmamaktadır.

Yararları

Güvenliğiniz için bir çok güvenlik eklentisi var bunlardan biri All In One WP Security & Firewall ve daha fazla eklenti bulunuyor.Kendinize göre olanı seçin ve kurun sitenizin virüs taramasını yapar brute force engeller ve daha fazlası.Sitenizde güvenilir olmaya n**led, w**ez vb. dosyalar bulundurmayın bunlar çok büyük açıklara neden olabiliyor hatla direk sitenizi başkaları tarafından etkisiz bırakıyor.Peki neden bu kadar önemli nedeni aslında çok basit sebebi bazı kişilerin art niyetli davranıp brute force vb. saldırılarda bulunması eposta adresinizi meşgul etmesi ve daha çok fazla nedeni var.

WordPress Admin Panel Giriş Yolu Nasıl Değiştirilir? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WordPress Admin Panel Giriş Yolu Nasıl Değiştirilir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları