yükleniyor...

Windows Phone Tarafında Lider Değiti !

Windows ekosisteminin lider olan ve en fazla satılan telefonu Lumia 520, tahtını bir başka kardeşine bıraktı. Detayları haberimizde ..

Windows Phone ekosisteminin çıktığından beri beklenen o yükselmeyi, patlamayı yapamaması ekosistemde satışları çok azaltmış ve satışlar dibe vurmuştu. Pazarda kan kaybeden Windows Phone ekosisteminde ilginç bir liderlik değişimi yaşandı.

image

 

En son çıkardığı amiral gemisi olan Lumia 950 ve Lumia 950 Xl , Microsoft’a istenilen başarıyı getiremedi ve bu yüzden Amerika ve Kanada gibi ülkelerde Lumia 950 Xl alanlara Lumia 950 hediye ederek ilginç bir kampanya başlattı satışları canlandırmak adına.

image

Gelelim konumuza . Lumia 520 uzun bir süredir bu ekosistemin en çok satılan telefonu ünvanını taşıyordu. Aynı aileden gelen Lumia 535 artık bu liderlik rozetini almış durumda. Lumia 520 bu nedenle 2.sıraya geriledi. 3. Sırada Nokia Lumia 630 yer alırken , 4. Sırayı yine aynı aileden fakat Microsoft damgası taşıyan Lumia 640 almış durumda.

Ekosistemde en çok şikayet alan nokta ise hala Windows Phone marketindeki uygulama azlığı ve uygulamalara geliştiriciler tarafından verilen güncellemeler olarak gösteriliyor. iOS ve Android , şuan arayı açmış durumdalar ve Microsoft için bu ekosistemde gelecek pek parlak gözükmüyor.

Mert Büyük

Technosfer

Windows Phone Tarafında Lider Değiti ! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows Phone Tarafında Lider Değiti ! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

slime rancher sistem gereksinimleri exxen şikayet samsung m31 kullanıcı yorumları laptop klavyesi çalışmıyor sevişmenin faydaları