yükleniyor...

Windows Installer Package Hatası Nasıl Çözülür?

Windows Installer Package Hatası, birçok kişinin karşılaştığı bir sorundur. Bu hata, birçok sebepten kaynaklanabilir. Ancak, bu hatayla karşılaşıldığında yapmanız gereken ilk şeylerin başında, hatalı yazılım yükleme işlemi için kullanılan Windows Installer paketinin kaldırılması yer almaktadır.

Sorunu çözmek için öncelikle bilgisayarınızın yapısına uygun olan güncel bir Windows Installer paketi indirilmeli ve yüklenmelidir. Bu sayede, hatalı yazılım yükleme işleminden kaynaklanan Windows Installer Package Hatası sorununuzu çözebilirsiniz.

Ayrıca, bilgisayarınızda yer alan virüs programlarının ve firewall ayarlarının Windows Installer paketinin çalışmasını engelleyip engellemediğini de kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu ayarları doğru bir şekilde yapılandırmak bile sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.

Kısacası, Windows Installer Package Hatası, her ne kadar can sıkıcı bir durum olsa da, basit çözümlerle kolayca çözülebilecek bir sorundur. Yapmanız gereken, doğru adımları izlemek ve hızlı bir şekilde sorunu çözmeye çalışmaktır.

Windows Installer Package Hatası ve Çözüm Yolları

Windows Installer Package hatası zaman zaman kullanıcıların karşısına çıkabilen sorunlardan biridir. Bilgisayarınızı ne sıklıkla kullanıyor olursanız olun, oldukça sinir bozucu olabilir ve bir an önce çözüme kavuşturulması gerekir.

Installer’ın Windows işletim sistemi ile gelen ve programların yüklenmesini ve kaldırılmasını kolaylaştıran bir araç olarak kullanıcılara son derece büyük faydaları olsa da bu tür hatalar meydana geldiğinde asıl odaklanmanız gereken işlere odaklanmak yerine kendinizi hatanın nasıl giderileceğini araştırmaya çalışırken bulabilirsiniz.

İyi haber şu ki sorunu gidermek için başvurmanız gereken yöntemleri uygulamak oldukça kolaydır. Aşağıdaki çözüm yollarını uygulamanız hâlinde hata ortadan kalkacaktır.

Bilgisayarı Yeniden Başlatma

Yeniden başlatma, herkes için son derece kolay bir işlemdir. Uygulaması kolay olmasıyla birlikte birçok sorunu da ortadan kaldırır. Bilgisayarı yeniden başlatmak için Windows simgesine basın. Ardından sırasıyla güç simgesine ve “Yeniden Başlat” seçeneğine tıklayın.

Programı Yönetici Olarak Çalıştırma

Windows’ta programların düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gerekli izinlerin verildiğinden emin olmanız gerekir. Bu izinleri vermemeniz hâlinde bunun gibi hatalar önünüze çıkabilir. Programı yönetici olarak çalıştırmak için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • Programın üzerine sağ tıklayın.
 • “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine basın.
 • Gerekli onayı verin.

Her seferinde programı yönetici olarak çalıştırmak için bu kadar uğraşmak istemiyorsanız programın üzerine sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın. “Uyumluluk” sekmesine gelin ve “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini işaretleyin. Son olarak “Uygula” ve “Tamam” butonlarına sırasıyla basın.

Programı Onarma

Bazen yüklemeye çalıştığınız programlar bozuk olabilir ve bu da onların bilgisayara yüklenmesinin önünde engel oluşturur. Bu durumda Windows’un onarım aracını kullanabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Windows simgesine ya da tuşuna basın.
 • Ayarlara girin.
 • “Uygulamalar” bölümünü açın.
 • Sorunlu uygulamayı bulup yanında yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Onarmayı seçin.

İşletim Sistemini Güncelleme

Bu tür sorunlar, işletim sisteminin güncel olmamasından da kaynaklı olabiliyor. Yeni sürüme geçmek için Windows + I tuşlarına basarak ayarlara girin. “Güvenlik ve Güncelleştirme” bölümünü açın. Mevcut bir güncelleme varsa güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Windows Installer’ı Yeniden Başlatma

Yukarıda yer alan çözüm yolları eğer sorunu çözmenize yardımcı olmazsa şu adımları uygulayarak hatadan kurtulabilirsiniz:

 • Windows + R tuşlarına basarak “Çalıştır” aracını açın.
 • “Aç” kısmına “services.msc” yazın.
 • Enter tuşuna basın.
 • Windows Installer hizmetini bulup üzerine sağ tıklayın.
 • “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 • “Duraklat” seçeneğine basın.
 • Daha sonra “Başlat” butonuna basarak hizmeti yeniden başlatın.

Windows Installer Package Hatası Nasıl Çözülür? konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows Installer Package Hatası Nasıl Çözülür? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Menajerimi Ara Son Bölüm Izle Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Eczaneler too many requests ne demek mastika rakı fiyatı rakı fiyatları Market Fiyatları Bilgi Doktoru 1986 dogumlu kaç yaşında oluyor 2006 kaç yaşında