yükleniyor...

Windows Cihazlarda Chrome'a Antivirüs Özelliği Geldi

Google, virüslerin hayatımızın içine daha çok dahil olmasından dolayı Chrome tarayıcısı için özel bir antivirüs programı geliştirdi.

Bilindiği Windows işletim sistemli bilgisayarlar olası dış tehditlere her zaman açık durumda. Antivirüs programları ile bilgisayar güvenliğini sağlamaya çalışan kullanıcılar sürekli değişen ve çeşitlilik gösteren virüsler karşısında bazı durumlarda savunmasız kalabiliyorlar.

Google tarafından tespit edilen, en popüler tarayıcılardan biri olan Chrome üzerinde virüslerin değişiklikler yaptığı durum karşısında önlem alınmak istendi.

Virüslerin kullanıcılara büyük sorunlar çıkarması sebebiyle Google, bundan sonra virüs programları tarafından yapılabilen bazı işlevleri Chrome tarayıcısına da ekledi.

Bazı virüsler bilindiği gibi arama motorlarını, açılış esnasında karşımıza çıkan ana sayfayı değiştirebiliyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen Google tek bir tık ile bütün sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

 

Kullandığınız internet tarayıcı içerisinde hali hazırda kullanılan arama motorunun değişmesini sağlayan bir virüs tespit edildiğinde Chrome tarafından tarafınıza uyarı teşkil eden bir mesaj yayınlayacak. Bu uyarı kullandığınız arama motorunu geri kazanmak ve bilgisayarınıza bulaşan virüsü temizlemek için getirilen bir uyarı sistemi.

Eset Antivirüs sistemi ile ortaklık kuran Google, sisteminize bulaşan bazı temel düzeydeki virüslerin önüne geçmek istiyor. Google tarafından sunulan bu hizmeti kullanmak isteyen Chrome kullanıcılarının tarayıcılarının güncel bir durumda olup olmadıklarını kontrol etmeleri gerekmekte.

Windows Cihazlarda Chrome'a Antivirüs Özelliği Geldi konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows Cihazlarda Chrome'a Antivirüs Özelliği Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla