yükleniyor...

WİNDOWS 7 ‘DEN WİNDOWS 10’A ÜCRETSİZ YÜKSELTME

Microsoft’un Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme teklifi birkaç yıl önce sona erdi. Ancak yine de teknik olarak Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltmek mümkün. Microsoft yıllar geçtikçe sürümlerini yükseltmeye devam ediyor. Her sürüm kendisinden bir önceki sürümden farklı olarak tasalanıyor. Microsoft özel yükseltme teklif sitelerini kaldırmış olsa da, şirket Windows 7 veya Windows 8.1’den yükseltme yapan kişiler için Windows 10 lisanslarını etkinleştirmeye devam ediyor.

ZDNet’den Ed Bott yıllardır bu yöntemi test ediyor. Ücretsiz yükseltmeler üzerinde hala çalışmalar yapıyor. Özellikle son günlerde işletim sistemi için destek sona erdiğinden, herkesin Windows 7’den Windows 10’a yükseltmek de gerçekten basittir. Bilgisayarınızın Windows 10 için minimum gereksinimleri desteklediğini varsayarsak, Microsoft’un sitesinden yükseltme yapabilirsiniz.

Hatırlamanız gereken en önemli şey, Windows 7’den Windows 10’a yükseltmenin ayarlarınızı ve uygulamalarınızı silebileceğidir. Bu yüzden dosyalarınızı ve kişisel verilerinizi saklama seçeneği bulunuyor. Ancak Windows 10 ile Windows 7 arasındaki farklar nedeniyle mevcut uygulamalarınızın tümünü saklamak her zaman mümkün değildir. Bu yüzden yükleyicileri tekrar indirerek bunları kolayca elde edebilmeniz için düzenli olarak hangi uygulamaları kullandığınızı not ettiğinizden emin olun. Windows 8.1 de aynı şekilde yükseltilebilir. Ancak bu yükseltmede uygulamalarınızı ve ayarlarınızı silmenize gerek kalmaz.

WİNDOWS 7

Windows 7’den Windows 10’a nasıl yükseltme yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Tüm önemli belgelerinizi, uygulamalarınızı ve verilerinizi yedekleyin
  • Microsoft’un Windows 10 indirme sitesine gidin
  • Windows 10 kurulum medyası oluşturma bölümünde, “Aracı şimdi indir” i seçin ve uygulamayı çalıştırın
  • İstendiği zaman, “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” i seçin.
  • Daha sonra kişisel dosyalarınızı korumak mı yoksa yeni başlangıç yapmak mı istediğiniz sorulacaktır. Unutmayın: yeni başlatma veya dosyalarınızı koruma, Windows 10 yükseltmesi için tüm uygulamaların ve ayarların silineceği anlamına gelir.
  • Yükseltme tamamlandıktan sonra, Windows 10 için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Etkinleştirme altında bulunabilecek bir dijital lisans almanız gerekir.

WİNDOWS 10 hakkında merak edilenler

Windows 7 ile 10 arasında çok fark var mı?

Yeni gelen güncellemeler ile Windows 10’a farklı özellikler gelmiştir.

Windows 7’den Windows 10’a yükseltme yapılablir?

Yükseltme işlemi oldukça basittir. Daha fazla bilgi için yazımızı okuyun.

Yükseltme işlemi ücretsiz midir?

Tamamen ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabilirsiniz.

WİNDOWS 7 ‘DEN WİNDOWS 10’A ÜCRETSİZ YÜKSELTME konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere WİNDOWS 7 ‘DEN WİNDOWS 10’A ÜCRETSİZ YÜKSELTME ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.