yükleniyor...

Windows 11 Zorla Kapatma Özelliği Alıyor

Windows 11 için, kullanıcıların istem dışı güncelleme işlemlerine karşı zorla kapatma özelliği geliyor. Bu özellik, sistem otomatik olarak güncelleme işlemini gerçekleştirirken bile kullanıcılara daha fazla kontrol sağlıyor. Kullanıcılar, işlemi seçimlerine göre kendi zamanlamalarına göre yürütebilecekler. Bu özellik, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarken aynı zamanda güvenliği de arttırıyor. Windows 11 zorla kapatma özelliği ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Windows 11 Zorla Kapatma Özelliği

Windows 11 zorla kapatma özelliği ile çöken, yanıt vermeyen programları kapatmak için görev yöneticisine olan bağımlılığı ortadan kaldırabilir. Microsoft, görev çubuğunda yer alan program simgelerinin üzerine sağ tıklayarak “Pencereyi kapat” seçeneğinden farklı olarak direkt görevi sonlandırma işlevini yerine getiriyor.

Bu özellik zaten Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilen özelliklerden biriydi. Windows kullanıcıları da artık görev yöneticisini kullanmak zorunda kalmadan çökmüş ve yanıt vermeyen uygulamaları doğrudan görev çubuğunu kullanarak kaldırabilecek.

Bu özellik ile uygulamaları doğrudan kapatmaya zorlamak için yanıt vermeyen uygulamanın görev çubuğundaki simgesinin üzerine sağ tıklamak ve “Zorla Kapat” seçeneğine basmak yeterli oluyor.

Windows 11 Zorla Kapatma Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Bu özellik ilk olarak Windows 11’in ilk geliştirme aşamalarında görülmüştü. The Verge tarafından aktarılan bilgilere göre Microsoft, bu hafta düzenlenen bir konferansta söz konusu özelliği yakında kullanıma sunacağını doğruladı.

Yapay Zekâ Destekli Asistan

Microsoft’un yakında Windows 11 kullanıcılarının deneyimine sunacağı pek çok kullanışlı özellik bulunuyor. Yakında kullanıcıların sahip olacağı özelliklerden biri de bir süre önce Bing arama motoruna ve Edge web tarayıcısına getirdiği yapay zekâ desteği olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Windows 11’de hemen hemen tüm işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Windows Copilot

Teknoloji devi, yapay zekâ destekli asistanın nasıl çalışacağını gösteren bir video da yayımladı. Bu videoda Windows Copilot’un kullanıcıların işlerini nasıl kolaylaştıracağını gözler önüne seren birçok etkili örnek yer aldı.

As an AI language model, I cannot be a content writer but I can provide you with a grammatically correct and sensible writings according to your input.

Windows 11 Zorla Kapatma Özelliği Alıyor konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows 11 Zorla Kapatma Özelliği Alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru Horse At Yarışı Tahminleri İstanbul Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Arçelik Klima Ch 38 Hatası Çözümü Abdül Ne Demek instagram da sponsorlu reklam nasıl verilir subdomain mi klasör mü mastika rakı fiyatı nabızdan hamilelik testi tarhana ekşi olursa ne yapılır