yükleniyor...

Windows 10 ve Sunduğu İmkanlar

Microsoft’un uzun zamandır beklenen yeni işletim sistemi Windows 10 dün kullanıma sunuldu. Peki Windows 10 kullanıcıları oynadıkları oyunlar konusunda ne givi avantaja sahipler? İşte yanıtı!

İlk göze çarpan özelliği tüm Xbox One oyunlarını yayın aracklığı ile Pc’ye aktararak oynama imkanı sağlayan Windows 10, devrim niteliğinde bir özellik sunmuş oluyor.

Microsoft bu özelliğiyle Xbox One satışlarına sa katkı sağlayacağı aşikâr. Xbox One için geçerli olan bu sistem Xbox 360 için de geliştirilme aşamasında.

windows 10 ve sundugu imkanlar

Ayrıca sistem PC aracılığıyla XboxOne oyuncuları ile party chat yapma imkanı da sunuyor ve bununla birlikte arkadaşlarınızla birçok aktivite gerçekleştirmenizi sağlıyor.

DirectX 12 için yapılan açıklamalara baktığımızda ise DirectX 11‘deki oyun performanslarına göre minimum %30 bir performans artışı olacak. Güç yönetimi odaklı olarak karşımıza çıkacak olan DX 12cross platform olanağını da oldukça genişletecek. Böylelikle hem Xbox One için hem de PC için yapılacak olan ortak oyunları görebileceğiz.

Windows 10 ve Sunduğu İmkanlar konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Windows 10 ve Sunduğu İmkanlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.