yükleniyor...

Winamp Sahnedeki Yerini Aldı!

MP3 müzik dinlemek için yaklaşık on yıl önce en çok tercih edilen müzik platformu olan Winamp yeniden aramıza katıldı.

MP3 müzik dinlemek için yaklaşık on yıl önce en çok tercih edilen müzik platformu olan Winamp yeniden aramıza katıldı.

Eski neslin oldukça fazla kullandığı müzik uygulaması Winamp uzun bir aradan sonra geri döndü. Sahip olduğu nostaljik görünümüyle oldukça dikkat çeken uygulama yine eski görümüne sahip olacak. Şimdilerde Spotify, Apple Müzik gibi uygulamalar üzerinden online hizmet veren müzik platformları bulunsa da eskiden bu uygulamalar çok da yaygın değildi. İstediğimiz an merak ettiğimiz bir müziğe hızlı bir şekilde erişemiyor olsak da Winamp adlı müzik çalma uygulamasının verdiği nostaljik görüntü bizleri tatmin etmeye az da olsa yetiyordu.

Öncelerin en çok dinlenen türler arasında yer alan MP3 müzik türleri için bir de MP3 çalarları düşünürsek bu uygulama oldukça lüks geliyordu. Müziğin dinlenme noktasında her türlü ayarın yapılmasına imkan veren bu uygulama onu en çok tercih edilen uygulama yapmasında da önemli bir nedene sahip.

Windows 8.1 ve Windows 10 gibi  Windows’un son sürümlerinde uyumlu bir şekilde çalışır hale getirilen müzik platformu Winamp artık yeniden sahalarda yer alacak. 2014 yılı başlarında Radionomy tarafından satın alınan bu uygulama için güncellemeler sayesinde hayatta tutulacağı şeklinde ifadeler söylenmişti. 4 yıl içerisinde büyük bir atılmasa da nihayet o adım atıldı ve Radionomy tarafından Winamp 5.8 sürümü resmen yayınlandı.

Önümüzdeki yıl içerisinde de bu uygulama için büyük bir güncellemenin yayınlanacağı belirtiliyor. Şu an için nostaljik bir görünüme sahip olan uygulamada müzik dinleme noktasında da eskiden olduğu gibi çeşitli ayarlamalar da yapılabiliyor.

Winamp Sahnedeki Yerini Aldı! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Winamp Sahnedeki Yerini Aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla