yükleniyor...

Will.i.am I.am+ Yapay Zeka Projesini Geliştiriyor!

Ünlü şarkıcı Will.i.am, I.am+ adını verdiği start-up ile yapay zeka projesi sesli asistan Omega’yı geliştiriyor.

Geride kalan son birkaç yılda çeşitli modellerde akıllı saatlerle karşımıza çıkan ünlü sanatçı Will.i.am geliştirdiği bir yapay zeka teknolojisine I.am+ adını verdi ve bu projeyi geliştirmek için 117 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. 2012 yılında kurulan I.am+ ilk olarak kulaklık ürünleriyle piyasaya çıkarken artık yapay zeka konusunda kendini geliştirmeyi planlıyor.

Amazon şirketinin Alexa, teknoloji devi Apple’ın Siri gibi yapay zeka asistanları şu an kullanımda. Bu yapay zeka projelerine bir yenisini eklemek isteyen I.am+ şirketi yaklaşık 300 kişilik bir ekip ile yeni yapay zeka teknolojisini geliştirmeye hazırlanıyor.

Salesforce Ventures tarafından Mart ayı içerisinde 89 milyon dolarlık bir yatırım alan I.am+ şirketi Omega adını verdiği yapay zeka teknolojisini geliştirmeye başladı. Ancak yeni yapay zeka asistanı hakkında çok geniş bir bilgi yayınlanmadı.

Teknolojinin gelişimine uygun olarak hayatımızın her alanında kullanılabilir duruma getirilmeye çalışılan yapay zeka projesini sesle çalışan platformlara uyarlamak istiyor.

Almanya’nın telekominikasyon şirketi olan Deutsche Telekom işbirliği ile gerçekleştirilen proje Temmuz ayından beri Deutsche Telekom’un müşteri hizmetlerinde sesli destek veren chatbotuna yardım sağlıyor.

Will.i.am I.am+ Yapay Zeka Projesini Geliştiriyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Will.i.am I.am+ Yapay Zeka Projesini Geliştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla Tıkla