Dolar 26,1498 0.2%
Euro 29,1076 1.28%
Sterlin 33,9821 0.75%
S. Riyali 6,9832 0.14%
Altın GR 1.645,19 1,41%
Yar. Altın 5.432,00 1,44%
Çeyr. Altın 2.716,00 1,46%
22 Ay. Altın 1.590,01 1,42%
Tam Altın 10.777,42 1,21%
WhatsApp’tan Bir Video Nasıl İndirilir?

WhatsApp’tan Bir Video Nasıl İndirilir?

ABONE OL
29 Mayıs 2023, 13:02:42

WhatsApp, günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Bu uygulama üzerinden kullanıcılar, mesajlaşmanın yanı sıra fotoğraf, video ve belgeleri de paylaşabiliyorlar. Ancak, birçok kullanıcı WhatsApp üzerinde gördükleri videoları kaydetme veya indirme konusunda zorluk yaşayabiliyor. Bu yazımızda, WhatsApp’tan bir video nasıl indirilir detaylı bir şekilde anlatacağız. Okumaya devam edin ve WhatsApp videolarını kolayca indirin!

WhatsApp Video Nedir?

WhatsApp video, WhatsApp uygulaması üzerinde kullanıcıların diğer kullanıcılarla görüntülü görüşme yapmasına olanak tanıyan bir özelliktir. Cihazın kamerasını ve mikrofonunu kullanarak video ve sesi gerçek zamanlı olarak ileten bu özellik, kullanıcıların farklı konumlarda olsalar bile arkadaşları ve aileleriyle yüz yüze görüşmelerini mümkün kılıyor. WhatsApp’taki video özelliğini kullanabilmek için her iki kullanıcının da cihazlarında WhatsApp uygulamasının yüklü olması ve internete bağlı olması gerekir.

WhatsApp Video Boyutu Ne Kadar?

WhatsApp’ta gönderilebilecek bir medya dosyasının (fotoğraf, video veya sesli mesaj) boyutu tüm platformlarda en fazla 16MB’tır. Çoğu telefon için bu yaklaşık 90 saniyeden 3 dakikaya kadar bir video büyüklüğüne eşittir. Maksimum video süresi telefonunuzun kamerasının kalitesine göre değişecektir. WhatsApp Durum’da maksimum 30 saniyelik videolar paylaşılabilir. Şu an için WhatsApp Durum’a daha uzun videolar göndermek mümkün değildir. Son olarak belgeler için gönderilebilecek en büyük dosya boyutu ise 100 MB’tır.

WhatsApp Video İndirme Yöntemleri

Eğer WhatsApp’ı daha çok masaüstü veya web sürümünde kullanıyorsanız, bu işlem oldukça basittir. WhatsApp’ta videoyu indirme veya kaydetme seçeneğini görmek için parmağınızla videonun üzerine basılı tutamayacağınızı fark etmişsinizdir. Bunun yerine gelen tüm fotoğraflar ve videolar, cihazınıza otomatik olarak kaydedilir. Kendi çektiğiniz herhangi bir videoya nasıl ulaşıyorsanız, bu videolara da o şekilde ulaşabilirsiniz; yani Fotoğraflar uygulamasından.

Bunun dışında ekran kaydı uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. WhatsApp’taki videoları kaydetmek için, öncelikle ekran kaydı yapabilmenizi sağlayacak bir uygulama indirmeniz gerekiyor. iPhone ve Android cihazlarda varsayılan olarak bu özellik mevcut olsa da üçüncü taraf uygulamaları da kullanabilirsiniz. Dosya yöneticisi uygulaması kullanarak da WhatsApp’taki videoları cihazınıza indirebilirsiniz.

WhatsApp Durum Video ve Fotoğraf İndirme

WhatsApp videoları dışında durum ve fotoğraf indirmek için üçüncü taraf uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Hem Android hem de iOS için farklı uygulamalar mevcuttur. Uygulamaların kullanımı oldukça basit olmakla birlikte, erişim izni istediklerinden dolayı kullanmadan önce dikkatli olmanız gerekiyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments