yükleniyor...

Whatsapp'da Artık Güvende Değilsiniz!

Dünyanın en çok kullanılan mobil sohbet ve görüşme programı olan Whatsapp geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alınmıştı. 2 Gün önce Whatsapp kullanıcıları ellerine telefonlarını aldıklarında Whatsapp tarafından bir bildirim geldiğini ve bu bildirim ile yeni kullanım sözleşmesinin yayınlandığını gördü. Yeni kullanım sözleşmesini dünya üzerindeki insanların büyük bir çoğunluğu okumadan onayladı ancak sözleşmenin içerisinde geçen bir detay Whatsapp‘ın artık güvenli bir sohbet ortamı olmasına son verir nitelikle.

Facebook tarafından alınan Whatapp artık sizlerin özel konuşmalarınızı ve mesajlarınızı tarayarak sizlere özel Facebook reklamları ve durumlar gösterecek. Bu durum güvenlik uzmanları tarafından çok büyük sorun oluşturacağı için tepkiler almaya devam ederken geçtiğimiz saatlerde Whatsapp tarafından çocuk avuturcasına bir açıklama geldi.

Şirket, kullanıcılarının gizliliğinin ihlal edilmeyeceğinin ve söz konusu paylaşımın kötüye kullanılmayacağı yönünde bir açıklama yaptı. Aynı açıklamada Facebook ile bilgi paylaşımının kullanıcılara sunulacak hizmetin kalitesini yükselteceği de belirtildi.

 

Peki bu durumun önüne nasıl geçeceğiz. Whatsapp üzerindeki sizlerin bilgilerini Facebook‘da kullanmasın diye yapmanız gerekenler çok basit:

  • Whatsapp’a giriyoruz ve sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklıyoruz.
  • Ayarlar sekmesinin üzerine tıklıyoruz ve ayarlar sayfasına gidiyoruz.
  • Ayarlar sayfasının içerisinden en üstte bulunan Hesap sekmesine giriyoruz.
  • Facebook ile hesap bilgilerimi paylaş seçeneğinin yanında bulunan kutucuktaki tiki kaldırıyoruz.
  • Karşımıza çıkan bir daha bu işlemi yapamayacaksınız yazısına onay veriyorsunuz.
  • Artık güvendesiniz 🙂

Whatsapp'da Artık Güvende Değilsiniz! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Whatsapp'da Artık Güvende Değilsiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik.

son dakika tokat haberleri - tokatgazetesi Bilgi Doktoru AK PARTİ’NİN İSTANBUL’DA TOKATLI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI Kayseri Nöbetçi Noterler 10 Kilo Biberden Ne Kadar Salça Çıkar Aba Nedir Sınıf Öğretmenliği Atanmak Için Kaç Net Gerekir dijital platform ne demek gl hf ne demek Bilgi Doktoru tarhana ekşi olursa ne yapılır demon slayer izle