Whatsapp'a GIF Desteği Geliyor!

Whatsapp'a GIF Desteği Geliyor!

1 milyarı aşmış durumda aktif kullanıcısı olan en popüler mesajlaşma servisi Whatsapp kendini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcıların mesajlaşma ve konuşma servisi olarak kullandığı Whatsapp’a GIF desteği yakın zamanda geliyor.

Sosyal medya platformlarında GIF uzantılı görsellerin paylaşımının artmasıyla birlikte, sosyal medya şirketleri de GIF desteklerini ardı ardına duyurmuşlardı. İnternet üzerinde dolanımdayken kişilerin buldukları GIF’leri paylaşınca otomatik olarak çalışması zordu. Sadece paylaşılan linke tıklayıp GIF’i oynatabiliyordu. iOS işletim sistemi üzerinde 2.14.7.1 yapım numarasına ait son Whatsapp beta sürümünde GIF oynatma desteği de gözlemlendi. Söz konusu bu yenilikle birlikte iOS kullanıcıları GIF dosyalarını artık uygulamadan çıkmadan rahatça oynatabilecek.

Uzun süredir Facebook Messenger üzerinden de kullanılan GIF desteğine benzer bir desteğin verilmeye başlanmasıyla, daha hareketli bir WhatsApp konuşma görünümünün sağlanacağı düşünülüyor. GIF desteğinin kısa bir süre içinde tüm Whatsapp kullanıcılarını kapsayacak şekilde bir güncelleme yapılması bekleniyor. Ancak Android tarafına ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Berkay Eke / Technosfer

"Whatsapp'a GIF Desteği Geliyor! konulu haberimizde Teknoloji Haberleri olarak sizlere Whatsapp'a GIF Desteği Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Whatsapp'a GIF Desteği Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Technosfer Haber Merkezi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

teknoloji haberleri

teknoloji haberleri 2019

sorun şikayet

technosfer

otomobil inceleme

inceleme

sorunu

sorunları
kullanıcı yorumları